Apple má už aj vlastnú kreditku, nazvalo ju Card

ZDROJ | Apple

Apple včera v noci nepredstavil len novú službu TV+ či Arcade pre hráčov, ale ukázal aj to, kam všade chce smerovať svoj biznis. V spolupráci s Mastercard a Goldman Sachs vytvorili novú kreditnú kartu Apple Card. Tá bude hlavne v smartfóne, ale existovať bude aj fyzická luxusná karta.

Pozrite siApple streamovacia služba Apple TV+ sľubuje silné mená filmového priemyslu

ZDROJ | Apple

Apple Card je ukážkou toho, že Apple si môže so svojou bázou zákazníkov dovoliť vytvárať aj bankové služby. Nie je síce jediný z technologických hráčov, no neviem o tom, že by iný výrobca smartfónov mal vlastnú kreditnú kartu. Možno Samsung v domácej krajine.

Kreditnú kartu Mastercard bude zastrešovať banka Goldman Sachs. Apple pritom sľubuje, že ich karta bude iná. Napríklad aj tým, že bude v smartfóne, priamo v appke Wallet (Peňaženka). Zároveň s ňou bude možné okamžite platiť cez Apple Pay. Tým najväčším lákadlom má byť okamžité odmeňovanie.

https://www.youtube.com/watch?v=HAZiE9NtRfs

Odmeňovanie za platby kartou fungujú všade na svete, no v drvivej väčšine prípadov ide o mesačné odmeňovanie na základe objemu využitých prostriedkov na platby. Apple Card chce odmeňovať v daný deň po nákupe. Napríklad si používateľ Apple Card kúpi nové AirPods za 199 dolárov a hneď ten deň uvidí ako sa mu časť zo zaplatenej sumy (2-3%) pripočíta späť.

ZDROJ | Apple

Apple Card má byť aj jednoduchá na správu financií. Apple síce Ameriku týmto neobjavilo, tzv. spending reporty sú tu už roky. Rovnako v bankových appkách viete bleskurýchlo zaplatiť za kreditnú kartu zo svojho bežného účtu. V tomto sme na Slovensku asi o pár krokov pred USA.

ZDROJ | Apple

Samozrejmosťou je možnosť zobrazenia obchodu, kde ste vykonali platbu v appke priamo na mape. To ak by ste si nepamätali, kde ste čo platili.

ZDROJ | Apple

Plusom je ale fakt, že Apple Card je bez mesačných poplatkov. Na platbu bude nutné použiť Touch ID (odtlačok prsta), alebo Face ID (snímka tváre), alebo klasický PIN kód. Číslo karty má byť pritom neviditeľné pre obchod či už kamenný, alebo internetový. Číslo aj so všetkými dôležitými dátami bude bezpečne uložené v smartfóne.

ZDROJ | Apple

Používatelia Apple Card dostanú aj špeciálnu titánovú kreditnú kartu na platby tam, kde nie je možné použiť Apple Pay. Na karte opäť nebude prakticky nič, iba logo Apple a meno používateľa.

ZDROJ | Apple

Negatívom pre množstvo fanúšikov Apple je fakt, že Apple Card bude dostupná iba v USA a až od leta tohto roka.

ZDROJ | Apple
ZDROJ | Apple

ZdrojApple.com

Komentáre k článku