Apple má nové dostupné iPady, oba podporujú aj Apple Pencil

ZDROJ | Apple

Apple dnes pomerne potichu predstavil dvojicu nových tabletov, resp. vynovených tabletov. V e-shope výrobcu sa objavil nový iPad Air a nový iPad mini. Oba majú výkonnejší hardvér a oba podporujú stylus Apple Pencil. Apple Pencil nie je pritom súčasťou balení nových iPadov, predávať sa bude samostatne. Apple neprekvapil a nové iPady nemajú USB-C port.

ZDROJ | Apple

Apple iPad Air

Väčší z novej dvojice tabletov ponúkne 10,5″ displej s rozlíšením 1 668 x 2 224 px. Nechýba True Tone technológia pre lepšie farby, kontrast a jas či vyváženie bielej. Ide tak o model rovnakej veľkostnej kategórie, akým bol iPad Pro 10.5, ktorý dnes Apple vyradil z ponuky. V niečom je dokonca lepší, napríklad v procesore. Ten je Apple A12 Bionic.

ZDROJ | Apple

K dispozícii bude s 64 a 256 GB pamäťou, samozrejme, bez možnosti rozšírenia. Okrem toho sa tiež bude výbavou deliť na podporu LTE (aj eSIM) + Wi-Fi 5, alebo výhradne Wi-Fi 5. Ceny majú začínať na sume 549 €. Top-end model s LTE a Wi-Fi s 256 GB pamäťou bude stáť až 859 €. Kúpiť si ho môžete v zlatej, striebornej, alebo space gray farbe.

ZDROJ | Apple

Majiteľov má potešiť hmotnosťou i tenkosťou. Telo je hrubé iba 6,1 mm. Hmotnosť je príjemných 456 – 464 gramov, v závislosti od verzie. Batéria aj napriek výkonnému hardvéru a veľkému displeju vydrží podľa Apple 10 hodín. Využíva na to 30,2 Wh batériu.

ZDROJ | Apple

V zadnej časti je 8 Mpx fotoaparát s Full HD videom pod f/2,4 optikou. Nad displejom je 7 Mpx webkamera s podporou FaceTime HD, teda s Full HD videom pod f/2,2 optikou. Pod displejom je v Home tlačidle zabudovaný snímač Touch ID. Face ID nový iPad Air nepodporuje.

ZDROJ | Apple

Apple iPad mini

Ešte dostupnejšia verzia iPadu od Apple je jeho mini verzia s 7,9″ displejom s rozlíšením 1 536 x 2 048 px. Ten má i podporu True Tone technológie displeja a tiež podporu Apple Pencil stylusu. Nad displejom je 7 Mpx webkamera pre FaceTime HD. Vzadu je taktiež 8 Mpx fotoaparát s Full HD videom a f/2,4 optikou, ako ponúka iPad Air.

ZDROJ | Apple

Novinkou už piatej generácie iPadu mini je taktiež použitie Apple A12 Bionic procesora s umelou inteligenciou. K dispozícii bude s 64, alebo 256 GB pamäťou.

ZDROJ | Apple

Aj iPad mini ponúkne 10-hodinovú výdrž na jedno nabitie vďaka 19,1 Wh batérii. Telo má pritom rovnako 6,1 mm hrúbku, hmotnosť je ešte nižšia, tá je v rozmedzí 300 – 308 gramov, v závislosti od verzie. Aj v prípade iPadu mini totiž budú k dispozícii dve verzie – Wi-Fi 5 a LTE+Wi-Fi 5. Samozrejmosťou je i Touch ID v Home tlačidle pod displejom.

ZDROJ | Apple

Menšia verzia bude stáť 449 €, model s väčšou pamäťou vyjde na 619 €. S podporou LTE ceny stúpnu na 589 €, resp. až 759 €. V predaji sú taktiež tri farby – strieborná, zlatá a space gray.

ZDROJ | Apple

ZdrojApple

Komentáre k článku