Apple kupuje startup PullString. Urobí zo Siri jednotku na trhu?

PullString bol pôvodne zameraný na vytváranie hlasom ovládaných aplikácií pre inteligentné detské hračky, napríklad Hello Barbie. Spoločnosť sa neskôr začala zameriavať na IoT produkty pre Amazon Alexa a Google Assistant.

Podľa najnovších informácií sa Apple dohodlo s PullString o odkúpení spoločnosti. Hodnota transakcie sa odhaduje na 30 miliónov dolárov a ďalších 10 miliónov ako výnosy pre vedenie. Apple, ani PullString sa k pripravovanému obchodu zatiaľ nevyjadrili.

PullString bola založená v roku 2011 bývalými zamestnancami Pixaru. Generálnym riaditeľom spoločnosti je Oren Jacob, ktorý pracoval ako výrobný riaditeľ (CTO) v Pixare.

ZDROJ | PullString

PullString pomohla vybudovať Googlu aj Amazonu aplikácie pre platformy ich hlasových asistentov a aj vďaka jej softvéru sa stali najobľúbenejšími na trhu.

Nie je ťažké uhádnuť, prečo Apple iniciovalo tento obchod. Jej Siri čoraz viac zaostáva za Google asistentom a Amazon Alexa. Know-how PullString by mohlo urýchliť integrovanie aplikácií a funkcií s platformou Siri, ktoré sa v súčasnosti nedajú porovnávať s desiatkami tisíc akcií a integrácií, ktoré ponúka Google a Amazon.

Pozrite siSiri prichádza do Volkswagenov. Pomôže komunikovať s vozidlami

Problémom Siri však naďalej ostane jeho uzavretosť v ekosystéme Apple, ktoré sa určite nerozšíri na ďalšie platformy. Siri tak ostane v začarovanom kruhu relatívne úzkej ponuky exkluzívnych a drahých Apple zariadení. Menej zákazníkov znamená menej peňazí na vývoj, čo sa prejaví napríklad tým, že Siri nikdy neporozumie slovenčine.

ZdrojAxios,PullString

Komentáre k článku