Budúce sídlo Apple má stanovený finálny dátum dokončenia i nový názov

Spoločnosť Apple v roku 2013 začala budovať svoj megalomský projekt, Apple Campus 2. Teraz už vieme, kedy sa sem presťahujú prví zamestnanci.

https://www.youtube.com/watch?v=gvkh5udzKds

Steve Jobs ešte v roku 2011 predložil svoju predstavu toho, ako by mala vyzerať nová centrála kalifornského giganta. Nie je preto prekvapením, že nové ústredie sa nachádza práve tu.

Počas celého priebehu sme vás informovali o pokrokoch projektu, kde sme prikladali i rôzne obrázky a videá z dronov. Spoločnosť ale údajne mala s dokončením celej stavby i niekoľko problémov, ktoré sťažovali splnenie deadlinov.

Pozrite siAbsurdné požiadavky môžu spôsobiť oneskorenie Apple Campus 2

Na oficiálnej stránke Apple sa ale 22. februára nečakane objavila tlačová správa, ktorá hovorí o tom, že Apple nové sídlo pomenovalo Apple Park. Taktiež sa v nej tvrdí, že prví zamestnanci sa do centrály budú môcť „nasťahovať“ už v apríli. Stále však celé vyhlásenie pôsobí trochu unáhlene.

I napriek tomu, že inžinieri, dizajnéri a všetci ostatní sa začnú presúvať do Apple Parku už v apríli, celý proces premiestňovania bude trvať až 6 mesiacov, zatiaľ čo výstavba budov a parkov bude ešte stále pretrvávať, a to až do letných mesiacov.

Apple Campus 2 – október 2016ZDROJ | YouTube – Matthew Roberts

Apple by nebol sám sebou, keby sa v projekte nenachádzala aspoň jedna výnimočná črta, ktorá spoločnosť odlišuje od ostatných. V tomto prípade ide o zahnuté sklo, ktoré obopína celú hlavnú budovu. To má rozlohu viac ako 2,6 štvorcových kilometrov.

Pozrite siPrerobený Apple Store v Londýne – takto má vyzerať predajňa

Steve Jobs by mal 24. februára 62 rokov, preto sa spoločnosť rozhodla pomenovať prednáškovú sálu po ňom. Odteraz sa budú všetky dôležité predstavenia diať práve v Steve Jobs Theater. Do budovy sa zmestí 1 000 ľudí a situovaná je tak, aby z nej bol výhľad na Apple Park.

ZDROJ | Wikipedia

Medzi hlavné lákadlá pre návštevníkov potom patria špeciálne priestory pre zákazníkov zahŕňajúce Apple Store a kaviareň. Pre pracujúcich je k dispozícii posilňovňa veľká takmer 10 000 metrov štvorcových či rôzne bežecké trasy, jazierko, lúka či ovocný sad. Zaujímavou informáciou tiež je, že Apple Park bude využívať na svoj chod čisto obnoviteľnú elektrickú energiu.

ZdrojApple

Komentáre k článku