Appka, ktorá je vám na škodu (doslova)

Každému šoférovi sa raz za čas stane nehoda. Nemusí ísť o nič vážne: stačí oškrieť auto pri parkovaní alebo neskoro zabrzdiť na križovatke. Aj tá najmenšia nehoda však znamená kopec starostí navyše. Dobrou správou je, že online poisťovňa Onlia vám v tejto situácii výrazne uľahčí život, a to vďaka šikovnej mobilnej aplikácii.

onlia-nahlasenie-udalosti-01

K čomu mi je appka pri poistení auta?

Aplikácia od Onlie vám šetrí čas a nervy hneď niekoľkokrát:

  • Nahrádza obhliadku auta:  Ak si chcete auto poistiť proti krádeži, nehode či prírodným živlom (čiže uzavrieť havarijné poistenie), musíte ísť na obhliadku. V Onlii nikam nechodíte, na nikoho nečakáte. Auto odfotíte smartfónom presne podľa inštrukcií a ste poistený. To všetko platí, ak máte auto s cenou pod 40 000 eur.
  • Zbavuje vás papierovačiek pri nehode:  V bežnej poisťovni musíte spísať samostatné nahlásenie nehody a odovzdať všetky súvisiace papiere. V Onlii máte aplikáciu, ktorá vás zbaví všetkých zbytočných papierov. Na mieste nehody musíte vypísať  iba jeden jediný  – Správu o nehode – ktorú si vyžaduje zákon.

Stala sa vám nehoda? S aplikáciou ju vyriešite rýchlo a jednoducho

Pri nehode sa musíte rozhodnúť, či je alebo nie je potrebné zavolať políciu. Policajtov voláte v týchto situáciách:

  • Ak ste poškodili majetok tretej osoby (zvodidlá, dopravná značka, zastávka a pod.).
  • Ak sa pri nehode niekto zranil (stačí aj ľahko).
  • Ak odhadnete vzniknutú škodu (na oboch autách) na viac ako 4 000 eur.
  • Ak vám niekto neznámy poškodil auto.

Policajtov treba volať aj vtedy, ak sa s druhým účastníkom nehody nezhodnete na tom, kto problém zavinil. Ich úlohou je tento spor vyriešiť a určiť vinníka či vinníkov dopravnej nehody, aby bolo možné následne vyplniť Správu o nehode.

OnliaSK PR 08

V prípade, že k nehode políciu neprivoláte, vypĺňate Správu o nehode s druhým účastníkom havárie. A to klasicky, papierovo, s podpismi oboch vodičov. Dobrou správou však je, že s poistením v Onlii už s ďalšími papiermi “behať” nemusíte. O všetko sa postará Onlia aplikácia, cez ktorú vybavíte kompletné nahlásenie poistnej udalosti.

4 jednoduché kroky a nehoda je nahlásená

Na nahlásenie havárie stačí v Onlia aplikácii kliknúť na ikonku NEHODA. Čakajú vás štyri jednoduché kroky, ktorými sa preklikáte v priebehu pár minút.   

  1.   Kde a kedy sa to stalo? Vďaka GPS aplikácia zaznamená vašu polohu, potom stačí už len doplniť čas, kedy sa stala nehoda.
  2.   Čo a ako sa to stalo? Opis nehody nemusíte zdĺhavo „ťukať“ do mobilu – pustíte si nahrávanie, popíšete celú udalosť a foťákom odfotíte poškodené autá.
  3.   Ako a komu sa to stalo?  Tu dopĺňate druhého účastníka  nehody, prípadne ďalších poškodených.
  4.   V akom servise opravím auto? So servisom sa nemusíte trápiť. Onlia vybrala kvalitné a overené značkové aj neznačkové autoservisy.  Aplikácia vám dá na výber najbližšie servisy k miestu nehody, pričom v niektorých zaplatíte až o 50 eur menej za spoluúčasť (ak ide o opravu z poistenia havárie a vandalizmu, resp. poistenia proti prírodným živlom).

Na záver stačí odfotiť Správu o nehode a nahlásenie  poistnej udalosti máte za sebou.  Ak by ste na niečo zabudli, alebo by poisťovňa potrebovala doplniť nejaké údaje, môžete ich cez šikovnú aplikáciu dodatočne doposlať.  Keď to zhrnieme, Onlia aplikácia je veľmi intuitívna a jediné, čo pri poistení v Onlii potrebujete k vyriešeniu nehody, je smartfón a pripojenie na internet.

Onlia aplikácia je dostupná pre Android/iPhone/Windows Phone.

Poistenie v Onlii funguje a zbiera ocenenia

Onlia aplikácia je po roku a pol v poradí 5. najsťahovanejšou aplikáciou s poistnou tematikou. Viac ako tretina všetkých ľudí s poistením od Onlie si stiahlo aplikáciu a urobilo samoobhliadku auta. A aj vďaka aplikácii získala Onlia v súťaži Zlatá minca ocenenie Objav roka a shortlist medzinárodnej ceny CFI.Co v kategórii Best insurance sollutions Slovakia.

ZdrojOnlia

Komentáre k článku