Aplikácia Tatra banka sa ako prvá dostala aj do inteligentných hodiniek

Tatra banka opäť prináša inovácie pre svoju úspešnú mobilnú aplikáciu. Umožní zobraziť stav účtu a posledných 10 pohybov v Apple Watch a v hodinkách s OS Android Wear.

Tatra banka sa dnes, ešte skôr ako odhalila novinky, pochválila aj zaujímavými štatistikami ohľadne využívania aplikácie Tatra banka. Posledné inovácie zabrali a používatelia si ich chvália. Pozrtie si novinky, o ktorých sme už písali. Aplikácia Tatra banka 2.0 a vylepšenia aplikácie Tatra banka 2.1.

Tatra banka aplikácia v.2.2

Zaujímavé štatistiky aplikácie Tatra banka:

– aplikácia má 150 000 používateľov
– aplikácia beží na 180 000 zariadeniach (14% tvoria tablety)
– štruktúra OS je: 66% Android, 31% iOS, 3% Windows Phone
60% používateľov tvoria muži, 40% ženy
– najviac aplikáciu využívajú ľudia vo veku 17-20 a 30-40 rokov
– priemerne sa používatelia do aplikácie prihlásia 12x/mesačne
– priemerne každý klient zadá 5 transakcií/mesačne
– priemerná výška transakcie je 252 €
– najaktívnejší používateľ aplikácie sa prihlásil 900x/mesiac
– sú klienti, ktorí dokážu zadať až 500 transakcií/mesačne

Tatra banka aplikácia v.2.2

Pozrite siAplikácia Tatra banka sa ako prvá dostala aj do inteligentných hodiniek

Ak využívate aplikáciu Tatra banka, pravdepodobne ste si už vyskúšali aj funkcionalitu výberu z bankomatu mobilom. Za necelý rok ju podľa hovorcov banky využilo už 30 000 používateľov, pričom urobili 285 000 výberov hotovosti v celkovej hodnote 17 000 000 €. Priemerná výška výberu je tak 50 €. Zaujímavé je, že 75% takýchto výberov vykonávajú muži. A opäť zaujmú aj rekordmani, ktorí dokážu vyberať z bankomatu mobilom 290x/rok.

Tatra banka aplikácia v.2.2

Optimalizácia pre inteligentné hodinky

Absolútnou novinkou aplikácie Tatra banka vo verzii 2.2 je spolupráca s inteligentnými hodinkami. Ak máte Apple Watch alebo akékoľvek hodinky s OS Android Wear, môžete si na hodinkách zobraziť aktuálny zostatok na vašom bežnom účte alebo si pozrieť aj posledných 10 pohybov. Aby ste si mohli novinky užívať, stačí mať len spárované hodinky s vaším smartfónom.

Tatra banka aplikácia v.2.2

Kvôli bezpečnosti nevidíte pri pohyboch detailné informácie ako číslo účtu a podobne. Rovnako aj zostatok na účte nie je ďalej akokoľvek klikateľný a neposkytuje ďalšie informácie o účte, má informatívny charakter. Priamo na tlačovke sme si vyskúšali funkcionality na oboch OS, fungovalo to výborne. Výhodou je, že takto máte prehľad o stave na účte či posledných pohyboch bez nutnosti prihlasovania sa do aplikácie, podobne ako pri funkcii NFC prehľad po priložení platobnej karty k smartfónu.

Tatra banka aplikácia v.2.2

Novinkou v aplikácii Tatra banka sú aj Push notifikácie. Tie vás informujú o správach v aplikácii Tatra banka, napríklad o nezrealizovaní platobného či trvalého príkazu, o rôznych zmenách na účte či výstrahách, ktorými sa vás banka snaží ochrániť, napríklad v prípade hrozby phisingu.

Tatra banka aplikácia v.2.2

Aplikácia Tatra banka je dostupná pre smartfóny s operačným systémom Apple iOSGoogle Android.

Tatra banka aplikácia v.2.2

Foto: Tatra banka, TECHBOX

Komentáre k článku