Aplikácia Opera VPN je obdobou VPN klienta v prehliadači

ZDROJ | Opera

Po predstavení Opera VPN klienta vo svojom prehliadači Opera obohatila app store o aplikáciu Opera VPN. Appka poskytujúca VPN funkcie bez poplatkov.

https://youtu.be/FhqKcxKAq7M

Hlavnou úlohou aplikácie, ako aj názov napovedá, je skrytie vašej skutočnej polohy na internete za tú virtuálnu. Je možné vybrať si z piatich lokalít: USA, Kanada, Nemecko, Singapur a Holandsko.

Jazyková dostupnosť určite nebude problémom, keďže tvorcovia nestavili len na anglický jazyk. Zvoliť si môžete francúzsky, nemecký, ruský a dokonca aj arabský jazyk.

Opera VPN-11
ZDROJ | Opera

Súvisiacou funkciou je nemožnosť požívania dát opisujúcich vaše online správanie sledovacím softvérom. Tým priamo zabránite zobrazovaniu cielenej reklamy produktov, na ktoré ste v posledných dňoch klikli.

Inými slovami, určite poznáte ten pocit, keď v prehliadači Chrome na stránke Heureka hľadáte napríklad nový HDD a v priebehu nasledujúcich dní vami prezerané modely uvidíte hádam všade.

Pozrite siOpera VPN klient, vyššia bezpečnosť prehliadnia úplne zadarmo

Prezident spoločnosti SurfEasy Chris Houston, vďaka ktorému máme k dispozícii aj spomínaný Opera VPN klient, povedal v súvislosti s predstavenou aplikáciou zopár viet.

„Každý deň milióny ľudí od študentov až po tých pracujúcich zistia, že socialne-mediálne stránky ako Snapchat, Instagram a Facebook sú blokované na ich školskom či pracovnom Wi-Fi. To isté platí pre streamovacie stránky“.

„Vďaka novej aplikácii Opera VPN sa snažíme pomôcť týmto ľuďom prelomiť postavené bariéry a umožniť im užívať si internet bez hraníc.“

Aplikácia je aktuálne dostupná len pre iOS zariadenia, avšak verím, že sa v najbližšom čase dočkáme expanzie na Android trh.

ZdrojOpera

Komentáre k článku