Aplikácia Motion Stills od Googlu je dostupná už aj pre Android

Motion Stills je aplikácia od Googlu, ktorá slúži na nahrávanie krátkych videí a následné vytváranie GIF animácií. Po verzii pre iOS je dostupná už aj pre Android a prináša niekoľko noviniek.

ZDROJ | Google

Pôvodná verzia pre iOS stavala na funkcii Live Photos, ktorá je zabudovaná do iPhonu od modelu 6S. Pre Android verziu bol celý algoritmus spracovania videa prepísaný, čo prispelo k rýchlosti aplikácie. Každá snímka videa je spracovaná hneď, ako je zachytená, pričom sa video zároveň stabilizuje a tvorí sa slučka animácie. Vďaka tomuto procesu je animácia hotová v momente dokončenia nahrávania.

ZDROJ | Google

Jednou z nových funkcií je aj takzvaný Fast Forward, ktorý umožní užívateľom zrýchliť videá až 8x, aby sa lepšie zdieľali. Taktiež bol vylepšený strihací algoritmus, ktorý by mal zabrániť nechceným otrasom či záberom, ktoré vznikli omylom. Celý proces spracovania videa prebieha priamo v telefóne a nevyžaduje internetové pripojenie.

Pozrite siHalide – Jednoduchá náhrada za vstavanú aplikáciu fotoaparát

Teraz Google zvažuje, že by funkcie aplikácie Motion Stills integroval do iných služieb, ako napríklad do Google Photos. Aplikácia je dostupná zadarmo pre Android pre verziu 5.1 a vyššie v obchode Google Play a v AppStore pre iOS.

ZdrojGoogle Research Blog

Komentáre k článku