APEX AP-0 – elektrický športiak s dojazdom 515 kilometrov na jedno nabitie

ZDROJ | APEX

Elektrický športiak APEX AP-0 sa odhalil a ponúka detaily ohľadne dojazdu a zrýchlenia. Lacný však rozhodne nebude.

Po dizajnovej stránke športové dvojmiestne auto zaujme aerodynamickým tvarom ale tiež výraznou vystupujúcou zadnou časťou. Nádherné línie vozidla oceníte najmä pri pohľade z prednej časti.

ZDROJ | APEX

Pozrite siAudi A3 Sportback prináša hi-tech vyššej triedy a sľubuje elektrifikovaný pohon

Dizajnéri sa vyhrali aj so zadnými svetlami, ktorých tvar je inšpirovaný logom značky APEX. Po interiérovej stránke sa APEX AP-0 tiež nemá za čo hanbiť. Palubová doska vyzerá ako z nejakej závodnej videohry.

APEX AP-0 ponúka zrýchlenie z 0 na 100 kilometrov za hodinu za 2,3 sekundy, čím sa hravo vyrovná športovým vozidlám, ktoré sú poháňané bežnými palivami.

ZDROJ | APEX

Tam však plusy nekončia. Vozidlo ponúka maximálnu rýchlosť neuveriteľných 306 kilometrov za hodinu a dojazd spomínaných 515 kilometrov, o ktorý sa postará 90 kWh batéria. Takýto dojazd treba samozrejme brať s rezervou, keďže číslo bolo merané pri ideálnych podmienkach pri rovnej ceste a rovnomernej rýchlosti.

Batéria auta APEX AP-0 by sa mala vďaka DC rýchlonabíjaniu nabiť na 80 % svojej kapacity iba za 15 minút. Cez klasickú AC nabíjačku by sa auto malo nabiť v priebehu 8 hodín.

ZDROJ | APEX

Pozrite siAudi avizuje E-Tron S a E-Tron Sportback S s trojicou motorov

Hmotnosť vozidla dosahuje 1 200 kilogramov, z ktorých 550 kilogramov tvorí iba batéria. Napriek takejto hmotnosti tvoria materiály auta aj uhlíkové vlákna, ktoré sú známe svojou nízkou hmotnosťou.

Výroba auta APEX AP-0 je naplánovaná na štvrtý štvrťrok 2022, no pôjde samozrejme o limitovanú výrobu, keďže cena by mala prekročiť 165 000 € bez dane. Uvidíme, či sa v roku 2022 tohto krásneho športiaku dočkáme a či bude vyzerať takto, keďže v súčasnej predstavenej podobe ide zatiaľ iba o koncept.

ZdrojAPEX MOTORS

Komentáre k článku