Antivírus Defender prichádza na Android a iOS

ZDROJ | Pixabay

Malvér a škodlivé aplikácie sú veľkým problémom nielen pre počítače, ale aj pre smart zariadenia. Microsoft tento týždeň oznámil, že pripravuje mobilnú operačnú sústavu Defender Advanced Threat Protection (ATP).

Napriek obrovskému úsiliu spoločností Apple a Google sa v ich systémoch čoraz viac objavujú nebezpečné aplikácie. Obrazne povedané, Microsoft teraz podáva všetkým používateľom pomocnú ruku.

Rob Lefferts, viceprezident Microsoftu uviedol v rozhovore pre CNBC v sídle spoločnosti v Redmonde, že aplikácie v obchodoch Apple a Google „sú celkom bezpečné, ale celkom bezpečné nie je to isté ako bezpečné. Na týchto platformách sa vyskytuje malvér.

Pozrite siKyberzločinci šíria malvér pomocou nelegálnych kópií obľúbených hier

Defender ATP má, podobne ako v OS Windows a macOS, ponúknuť preventívnu ochranu, detekciu prerušenia ochrany systému a automatické rozhodovanie pri identifikovaní hrozby s uvedením ich do bezpečného stavu. Cieľom Defendera je zabrániť útokom škodlivého softvéru a phishingu.

V operačných systémoch Android a iOS zabráni Defender používateľom navštíviť webstránky, ktoré Microsoft nepovažuje za bezpečné.

Samozrejme, Microsoft to nerobí kvôli našim krásnym očiam, ide o veľký biznis. Podľa jeho odhadov sa vidí na trhu s bezpečnosťou 80 miliárd dolárov.

Microsoft oznámil, že od štvrtka (20. februára) je jeho ochrana pred útočníkmi k dispozícii pre všetkých používateľoch systému Microsoft 365. Táto platforma kombinuje Defender, ATP Office 365, Azure ATP a Microsoft Cloud App Security. Posledne menovaná služba je určená na vyhľadávanie hrozieb medzi používateľmi, e-mailami, aplikáciami a koncovými bodmi, kde umelá inteligencia dokáže blokovať útoky. Microsoft ešte v minulom roku vydal rozšírenia pre prehliadače Chrome a Firefox ako aj podporu pre macOS.

Pozrite siNový Microsoft Edge s jadrom Chromium je oficiálne tu, čo prináša?

Zatiaľ nie je jasné, kedy bude Defender ATP uvoľnený pre iOS a Android, podľa vyjadrenia spoločnosti by to malo byť do konca tohto roka.

ZdrojMicrosoft,(1),(2)

Komentáre k článku