ANTIK spúšťa AntikTV, vynovenú televíziu cez internet

Antik dnes predstavil novú internetovú televíznu službu AntikTV, v rámci ktorej poskytuje 94 televíznych kanálov, ktoré je možné sledovať na Antik TV Boxoch a na zariadeniach so systémom Android, iOS či tvOS.

AntikTV nadväzuje na existujúcu službu Antik TV GO, ktorá umožňovala sledovanie televízie na mobilných zariadeniach. AntikTV je však určená rovnako pre mobilné, tak aj pre veľké domáce obrazovky. Na svoje si prídu aj záujemcovia o bezplatnú televíziu.

Nová televízna služba poskytne bezplatný vstupný balík, ktorý obsahuje 11 televíznych staníc. Zákazníci si týmto spôsobom môžu vyskúšať, či je ich zariadenie a internetové pripojenie vhodné na využívanie AntikTV ešte predtým, než za takúto službu zaplatia.

Veľký balík programov je už platený, pričom jeho cena sa mení podľa toho, na akú dobu si zákazník balík predplatí. Pri 3-mesačnej platbe je cena stanovená na 8,90 € mesačne, respektíve celkovo 26,70 €. Ak si zákazník balík predplatí na 12 mesiacov, získa ho za cenu 7,90 € mesačne, teda 94,80 € celkovo. Balík obsahuje celkovo 94 televíznych staníc, viaceré slovenské i svetové rádiá a webkamery.

Tretí balík s názvom Babylon slúži ako doplnkový balík pre dospelých. Za cenu 3,35-4,30 € (opäť v závislosti od dĺžky predplatného) zákazník získa celkovo 8 televíznych staníc pre dospelých. Súčasťou služby je 20-dňový archív a 14-dňový prehľad TV programov.

Zákazník môže AntikTV používať na dvoch zariadeniach súčasne. Z televíznych platforiem sú podporované Antik TV boxy, Apple TV a Android boxy a televízie s týmto operačným systémom. Z oblasti smartfónov a tabletov je už štandardom podpora pre Android a iOS.

Nákup balíčkov je možný cez všetky podporované platformy a to vďaka novému platobnému systému. Zariadenie, na ktorom zákazník iniciuje nákup zobrazí kód, ktorý slúži na dokončenie nákupu na počítači alebo smartfóne.

Antik pre toto internetové vysielanie využíva kodek HEVC, ktorý má byť aj pri HD vysielaní relatívne šetrný na prenesené dáta. Služba je navyše dostupná aj v zahraničí, čo už podľa dát spoločnosti Antik teší mnohých zákazníkov, ktorí ešte donedávna nemali k dispozícii oficiálnu cestu, akou by mohli sledovať slovenské televízne programy.

Promo obdobie, počas ktorého budú všetky programy zadarmo, štartuje už 1. augusta (teda zajtra) a trvať bude do konca tohto mesiaca. Zákazníci, ktorí si v minulosti zakúpili Antik TV Box s prísľubom bezplatných programov sa teda počas tohto mesiaca budú môcť rozhodnúť, či si chcú zaplatiť nový balík televíznych programov.

Antik okrem toho predstavil novú ponuku 4K UHD kanálov, ktoré šíri cez svoju optickú sieť. Ponuka bude čoskoro obsahovať programy Piánko 4K, Piánko 4K plus, Fashion TV UHD, Fashion One 4K, NASA TV UHD a 4K Universe.

Noviniek sa dočkal aj hardvér, teda samotné Antik TV Boxy. Malý set-top box Antik Mini 3 obsahuje v novej verzii vstup pre satelitné/terestriálne vysielanie, vďaka čomu môže byť ponuka internetovej televízie obohatená o ďalšie kanály dekódované cez zabudovanú čítačku kariet.

K dispozícii bude aj hybridný set-top box, ktorý dokáže prijímať súčasne internetovú, satelitnú a terestriálnu televíziu, čím je ponuka zložená z troch zdrojov, ktoré sa dokážu zastúpiť v prípade výpadku.

Okrem toho Antik odprezentoval svoje narastajúce pokrytie optickou sieťou, ku ktorej sa pridáva aj IoT sieť pre SmartCity. Popri týchto klasických poskytovateľských službách plánuje Antik spustiť službu CityBike na zdieľanie bicyklov v Košiciach a neskôr aj v ďalších mestách.

Od ostatných bikesharingových služieb sa bude CityBike od Antiku líšiť v tom, že zákazníci nemusia vracať bicykle na určité stanovišťa a o presun bicyklov na najpoužívanejšie miesta sa postará samotný Antik. Okrem toho Antik pripravuje spustenie siete 30-180kW DC rýchlonabíjacích staníc, ktoré budú spadať pod záštitu projektu SmartCity.

Komentáre k článku