Anova bude vyrábať parnú rúru komunikujúci so sous-vide varičom

ZDROJ | Anova

Spoločnosť Anova vyrábajúca už niekoľko varičov pre techniku sous-vide varenia vo vákuu predstavila svoj najnovší produkt, Precision Oven. Špeciálna parná rúra Anova bude schopná komunikovať nielen so smartfónom, ale aj so spomínanými varičmi. Dôvod je jednoduchý, aby bolo všetko v správnom čase.

ZDROJ | Anova

Americká Anova, ktorá je súčasťou koncernu Electrolux, prekvapila novou parnou rúrou Precision Oven (presná rúra), ktorá ale zatiaľ v portfóliu výrobcu nebude. Ide o ideu a koncept, ktorým chce výrobca osloviť či už svojich existujúcich, ale aj množstvo nových zákazníkov.

Nová parná rúra má byť odpoveďou na súčasné rúry, ktoré sú podľa Anovy nepresné. Ťaťko povedať, no možno tak tie najobyčajnejšie, no modernejšie majú celkom presné teplomery na presné nastavovanie teploty.

https://vimeo.com/188175634

Anova Precision Oven je iná v tom, že vie piecť a variť v pare, ale aj teplým vzduchom, grilovaním či technikou sous-vide. Zároveň ale bude schopná komunikovať so sous-vide varičmi Anova, aby obe varenia (či pečenie) skončili súčasne a nemuseli ste čakať na dokončenie jedného či druhého jedla, zatiaľčo druhé už vychladlo.

ZDROJ | Anova

Zaujímavo znie, že Precision Oven bude schopná uvariť jedlo technikou sous-vide a následne jedlo dokončiť pomcou horúceho vzduchu alebo grilu, aby získalo požadovanú kôrku. Hovorím napríklad o steaku či iných mäsách. Samozrejme, sous-vide sa varí vo vákuu, v sáčkoch, takže mäso sa nespraví samé bez zásahu používateľa.

ZDROJ | Anova

Výrobca tvrdí, že na rozdiel od iných parných rúr bude Precision Oven dostupná, podstatne menšia a skladnejšie. Kedy bude Precision Oven dostupná na trhu nie je zatiaľ známe. Výrobca sa s novinkou chce prezentovať na výstave CES 2020 v Las Vegas.

ZDROJ | Anova

ZdrojAnova

Komentáre k článku