Another Lost Phone: Laura’s Story – aké tajomstvá v sebe ukrýva telefón?

V smartfónoch dnes nosíme takmer celý svoj život. Správy, maily, fotky, heslá, kalendár… Čo by sa stalo, ak by ste na ulici našli niečí telefón plný takéhoto obsahu? V hre Another Lost Phone: Laura’s Story budete musieť prehľadať cudzí telefón, aby ste spoznali príbeh jeho majiteľky.

https://youtu.be/9BKJwH9Dwt4

Another Lost Phone: Laura’s Story vás postaví do role človeka, ktorý na ulici našiel telefón istej Laury. Vašou úlohou bude prehľadať jej telefón, aby ste sa dozvedeli, kde je a čo sa dialo v jej živote krátko pred tým, než prišla o svoj telefón. Budete teda prehľadávať správy, poznámky, kalendár, fotografie a ďalšie aplikácie, čím postupne spoznáte príbeh Laury.

 

Je ťažké hru popísať bez toho, aby som nevyzradil príbeh. Môžem však prezradiť, že pointou hry je poukázanie na problém, s ktorým sa môže potýkať aj niekto z vášho okolia. Ambíciou Another Lost Phone je vložiť vám chrobáka do hlavy, aby ste o jej príbehu premýšľali aj po vypnutí hry. V mojom prípade sa im to nepodarilo.

Príbeh by bol sám o sebe pútavý, no konzumujete ho cez krkolomné používateľské prostredie, v ktorom musíte hľadať kúsočky informácií, ktoré vám dovolia pohnúť sa v príbehu ďalej. Keď už konečne začnete z obsahu spoznávať príbeh Laury, hra skončí. Ako rýchlo ju prejdete, záleží len od vašej šikovnosti. Väčšinu času ale strávite prepínaním aplikácií, pretože sa budete snažiť nájsť nejaké prístupové heslo či fotografiu. Príbeh si teda veľmi neužijete, čo je škoda.

Pozrite siNPTS | Google Glass – futuristické okuliare s minimálnym využitím

Prvá vec, ktorú si možno všimnete, je nemožnosť odpisovať na správy. V reálnej situácii by ste určite ako prvé skúšali kontaktovať nejakú blízku osobu majiteľky, tu však táto možnosť úplne absentuje. Ak by bolo možné odosielať aspoň nejaké predpísané správy, možno by bolo jednoduchšie vnoriť sa do deja.

Problémom môže byť aj to, ide o mobilnú hru. Tým väčšinou venujeme len krátke časové úseky, aby zabil pár minút voľného času. Kvôli tomu sa príbeh v hrách, ako je táto trochu stráca. Ak ale Another Lost Phone: Laura’s Story venujete trochu väčšie časové úseky, možno si príbeh užijete viac. Ak budete šikovní, hru možno zvládnete prejsť aj na jedno posedenie.

Pozrite siZNAČKY | Electronic Arts – ako sa z malého sna vykľula obrovská korporácia

Každopádne treba oceniť snahu autorov predostrieť hráčom príbeh, ktorý ich môže ovplyvniť aj v reálnom svete a ešte k tomu v takom nezvyčajnom prevedení. Investované drobné do tejto hry určite neoľutujete a už vôbec nie, ak sú príbehové hry a adventúry vašou šálkou kávy.

Another Lost Phone: Laura’s Story87%

Veľkosť:
210 MB
Platforma:
iOS 7.0 a vyšší, Android 4.1 a vyšší
Cena:
3,49 €

Another Lost Phone: Laura’s Story ponúka zaujímavý herný zážitok v nezvyčajnom prevedení. Príbeh síce nie je tak úderný, ako by si autori prijali, no hru si aj tak užijete.

Komentáre k článku