Anki Vector – toto môže byť váš prvý robotický domáci miláčik

ZDROJ | Anki

Spoločnosť Anki prichádza po dvoch rokoch od vydania robota Cozmo s novým, mladším a inteligentnejším súrodencom. Vector si získa vaše srdce, aj keď je z plastu a kremíku.

Roboti nám vstupujú do života čoraz častejšie, najmä vo forme robotických vysávačov. Vector vám však slúžiť nebude, jeho úlohou je podávať maslo robiť vám radosť. Jeho mozgom je mobilný čip Qualcomm Snapdragon, pomocou kamery s rozlíšením 720p vás rozpozná a skrz miniatúrny displej a reproduktory vám dá najavo svoje emócie.

https://youtu.be/8LSrYU5G61M

Vector je na rozdiel od svojho predchodcu úplne autonómny. Po stole či podlahe sa pohybuje sám, reaguje na okolité zvuky a dokáže spoznávať ľudí. Stačí sa mu predstaviť a Vector si pomocou vstavanej kamery uloží vašu tvár, aby vás najbližšie mohol osloviť menom.

https://youtu.be/KRc47vWcPVI

Podobne ako inteligentné reproduktory, ak Vector dokáže odpovedať na rôzne vedomostné otázky. Okrem toho si s ním však môžete zahrať hry ako Blackjack, podať si s ním päsť a tancovať s ním do rytmu hudby. Vďaka senzorom na tele dokonca dokáže reagovať na to, keď ho pohladkáte.

https://youtu.be/u_l-YpcRCqE

Spoločnosť Anki plánuje postupne možnosti robota rozširovať, pričom v roku 2019 by malo byť vydané vývojárske prostredie, ktoré umožní jednoduchšie pridávanie funkcií používateľom, ktorí si ich vedia naprogramovať sami.

Pozrite siRobot Centauro je mýtické stvorenie, ktoré bude pomáhať v krízových situáciách

Anki naznačuje, že Vector neskôr bude schopný rozpoznávať hudbu, vytvárať 360-stupňové fotografie, čítať správy a fungovať ako bezpečnostná kamera.

ZDROJ | Anki

Vector vyzerá ako fantastická robotická náhrada za reálnych domácich miláčikov. Jediným mínusom v tomto momente sa však javí cena 249 dolárov. Do 30. septembra ho však môžete získať z portálu Kickstarter s 20-percentnou zľavou za 199 dolárov a pri výbere tohto portálu ho získate tri dni pred oficiálnym vydaním, teda už 9. októbra.

V kampani je k dispozícii aj balík dvoch Vectorov, no tí pri vydaní nebudú schopní vzájomne komunikovať. To by sa však malo s neskoršími aktualizáciami zmeniť a dorozumieť by sa mal aj so starším robotom Cozmo.

ZdrojMashable,Kickstarter

Komentáre k článku