Anker ohlásil príchod nového miniprojektoru Nebula Capsule II

ZDROJ | Anker

Anker je čínska spoločnosť, ktorú verejnosť pozná hlavne ako výrobcu power bánk a počítačových i mobilných periférií. Tento týždeň firma predstavila novú generáciu miniprojektoru Nebula Capusle II.

ZDROJ | Anker

Pôvodný projektor Nebula Capsule bol považovaný za dobré zariadenie, ktoré toho veľa dokázalo, napriek tomu, že sa nachádzalo v malom tele. Nebula neslúžila len ako obyčajný projektor, vďaka operačnému systému Android 7.1 dokázala streamovať požadovaný video obsah bez sekania obrazu.

ZDROJ | Anker

Ako to už býva, druhá generácia ponúka vylepšené parametre. Nebula Capsule II má rozlíšenie 1280 x 720 pixelov (namiesto pôvodných 800 x 480), jas 200 lúmenov (namiesto 100 lúmenov), 8 wattový reproduktor (pôvodne 5 W) s duálnymi pasívnymi woofermi, Bluetooth, Wi-Fi a porty USB-C (namiesto microUSB), HDMI a AUX.

ZDROJ | Anker

Miniprojektor druhej generácie poháňa 10 000 mAh batéria a je v ňom zabudovaný Android TV.

ZDROJ | Anker

Port USB-C je vybavený technológiou Power Delivery má 30-wattový vstup (dvakrát viac ako prvá generácia). Pri typickej spotrebe energie 20 W to znamená, že používateľ môže súčasne sledovať a nabíjať cez dodávanú sieťovú nabíjačku. Vďaka veľkému výkonu nabíjačky ju možno použiť aj na nabíjanie prenosných počítačov, smartfónov a tabletov.

ZDROJ | Anker

Nebula Capsule II má ostrý obraz s vysokým rozlíšením, ktorý sa zaostrí za menej ako jednu sekundu vďaka unikátnej technológii automatického zaostrovania.

ZDROJ | Anker

Najväčšou novinkou Nebula Capsule II je podpora inteligentného Google asistenta. Vďaka nemu je zabezpečený rýchly prístup k zábave, ovládanie inteligentnej domácnosti či získanie odpovedí na bežné otázky. Stačí len zapnúť tlačidlo mikrofónu na diaľkovom ovládaní, alebo na smartfóne pomocou aplikácie Android TV.

ZDROJ | Anker

Vďaka systému Android TV má používateľ lepšie možnosti, aké ponúka napríklad NVIDIA Shield. Vyššie rozlíšenie má však aj tienistú stránku, oproti prvej generácii projektoru, ktorý vydržal 4 hodiny, Nebula Capsule II dokáže premietať video najviac 3 hodiny.

Miniprojektor stále ostáva maximálne prenosný. Napriek svojim špecifikám jeho malý valcovitý tvar zaručuje, že sa pohodlne zmestí do každej tašky, alebo batohu.

ZDROJ | Anker

Zariadenie sa začalo včera ponúkať na Kickstarteri (26. október). Prví záujemcovia ho mohli získať za 349 dolárov. Už dnes je však vypredaná ponuka aj za 369 dolárov, záujemcovia si môžu objednať Nubula Capusule II za 399 dolárov. Maloobchodná cena nie je zatiaľ známa, prvé kusy by mali k zákazníkom doraziť začiatkom budúceho roka.

ZDROJ | Kickstarter

Anker tiež oznámil ceny inteligentných reproduktorov Zero a Zero +, ktoré predstavil v januári na CES 2018. Predávať sa začnú už v novembri, ich cena bude 199,99, resp. 249,99 dolárov. Oba reproduktory sú vybavené Bluetooth a Wi-Fi, majú Google asistenta a výdrž na batérie by mala dostihnúť 10 hodín.

ZDROJ | Anker

ZdrojKickstarter,Anker

Komentáre k článku