Anker Nebula Capsule – bezdrôtový pikoprojektor veľkosti plechovky

ZDROJ | Anker

Nápad na vytvorenie bezdrôtového dataprojektora Anker Nebula Capsule sa objavil na crowdfundingovej stránke. Teraz prichádza jeho finálna podoba.

https://youtu.be/Tl-zJU6kEhc

V novembri minulého roka sa tímu Nebula podarilo na stránkach Indiegogo zaujať prípadných fanúšikov natoľko, že projekt Nebula Capsule prekonal svoj stanovený cieľ o slušných 2 447 %. Čím sa teda prenosný dataprojektor od Ankeru líši od konkurencie?

Gadget v prvom rade zaujme hlavne hliníkovým dizajnom. Má tvar plechovky s priemerom 6,8 centimetra, výškou 12 centimetrov a váhu 420 gramov. Dalo by sa teda povedať, že ide o prenosné zariadenie, hlavne keď zohľadníme, čo všetko ponúkne.

Pozrite siPikoprojektor a 80“ dotyková plocha v jednom? Žiadny problém

Hlavnou doménou novinky je dataprojektor. Ten ponúkne rozlíšenie 854 x 480 px a svietivosť 100 lumenov. Premietaný obraz by mal vyť vylepšený aj o technológiu DLP IntelliBright, ktorá má prispôsobiť jas a kontrast na produkciu lepšieho výsledku. Samotné špecifikácie však nie sú najlepšie, jednať sa preto bude skôr o záležitosť v noci či prítmí.

ZDROJ | Anker

Dataprojektor má i svoj zvukový zdroj. 360° reproduktor má mať vyvážený zvuk so zlepšenou basovou a výškovou zložkou a výkon 5W.

Na premietanie zvuku Anker Nebula Capsule potrebuje aj zdroj. Ten sa môže ku gadgetu pripojiť cez Wi-Fi (zrkadlenie obsahu), USB (port pre USB kľúč alebo OTG) a HDMI (herná konzola či Blu-Ray prehrávač). Okrem toho má novinka Android 7.0 (s pripravovanou aktualizáciou na Android Oreo) a schopnosť sťahovať aplikácie na 8 GB úložisko podobne, ako smart televízory.

ZDROJ | Anker

Pretože je dataprojektor bezdrôtový, živí ho 5 200 mAh batéria. Tá by mala zvládnuť 2,5 hodiny prehrávania videa alebo 40 hodín počúvania hudby. Nechýba ani technológia Quick Charge, ktorá gadget nabije z 0 na 100 % za 2,5 hodiny.

Ak vás pikoprojektor zaujal, predávať sa bude za 350 dolárov na stránkach Amazonu. Zatiaľ len na tom americkom.

Komentáre k článku