Angry Birds AR: Isle of Pigs – znovuzrodenie legendy v rozšírenej realite

ZDROJ | Rovio Entertainment Oyj

Herná séria Angry Birds prešla za 10 rokov od svojho vzniku búrlivým vývojom zahŕňajúcim vznik filmov, seriálov a najmä hračiek. Na svoje korene však nezabúda a tentokrát sa do našich smartfónov a tabletov vracia v novej, modernejšej podobe.

https://youtu.be/2U3Sl41747s

Angry Birds AR: Isle of Pigs vychádza z rovnomennej hry pre rozšírenú realitu, v ktorej môžu majitelia headsetov Oculus Rift a HTC Vive strieľať z praku hlavných protagonistov série na 3D prasiatka v prepracovaných farebných leveloch. Vzhľadom na rozšírenie virtuálnej reality si však tento titul nezahralo príliš veľa hráčov, čo sa snaží AR verzia pre smartfóny a tablety napraviť.

https://youtu.be/87cBPQlTJgw

Nový prírastok do hernej série je v tomto momente dostupný iba pre zariadenia s operačným systémom iOS, ktoré podporujú platformu ARKit od Apple. Konkrétne ide o iPhone SE, iPhone 6s alebo novší, iPad Pro alebo iPad 5. generácie alebo novší. Tablety však v tomto prípade odporúčame nechať bokom, Angry Birds AR by ste si mali zahrať na smartfóne.

Hra totiž počíta s tým, že v jednej ruke budete držať pomerne ľahký smartfón, zatiaľ čo druhou rukou budete naťahovať virtuálny prak na obrazovke. V priestore pred vami sa už uvidíte starých známych záporákov, ich drevené, ľadové alebo kamenné stavby a samozrejme aj výbušné krabice s TNT.

Pozrite siConduct AR! – železničný chaos v rozšírenej realite

Namiesto 2D levelov, v ktorých ste na prasiatka strieľali z boku, tak získate možnosť obzrieť si celý level z akejkoľvek strany a vzdialenosti. Hra vás neobmedzuje v tom, z akého uhla alebo vzdialenosti útočíte, nedrží vás pri prechádzaní levelov za ruku a tak sa pri deštrukcii virtuálnych stavieb môžete skutočne vyblázniť.

Zelené prasiatka sú niekedy schované za prekážkou alebo ukryté v budove a je len na vás nájsť ich všetky. Hru by ste tak mali hrať na stole, okolo ktorého sa môžete voľne pohybovať. Deťom naopak bude skôr vyhovovať umiestnenie hracej plochy na zemi. Fantázii sa medze nekladú a hraciu plochu môžete jediným tlačidlom kedykoľvek počas hrania premiestniť.

Pozrite siČo je to AR? Nepraktická technológia alebo spiaci obor?

Angry Birds AR: Isle of Pigs prináša sviežy vánok do inak stagnujúcej hernej série, ktorá prežíva najmä vďaka iným formám spracovania silnej značky. Rovio si našlo spôsob, ako k hre pritiahnuť nových fanúšikov, ale aj hráčov pôvodných dielov, ktorí už túto sériu dávno odpísali. Hra je navyše dostupná úplne zadarmo a teda ak vlastníte podporované zariadenie, vyskúšať ju môžete už dnes aj vy.

Angry Birds AR: Isle of Pigs90%

Veľkosť:
191.2 MB
Platforma:
iOS 11.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Angry Birds AR: Isle of Pigs prenáša klasickú mobilnú hru do rozšírenej reality, ktorá vám umožní bojovať so zelenými prasiatkami z celkom novej perspektívy.

Komentáre k článku