Angry Birds AR: Isle of Pigs – nahnevaní vtáci už aj v rozšírenej realite

Najpopulárnejšia smartfónová hra vstupuje do novej dimenzie. 2D či 3D hry nedokážu očariť tak ako virtuálna realita. Preto sme sa dočkali oznámenia hry Angry Birds AR: Isle of Pigs, ktorá sa chystá na Apple zariadenia.

Ak si hru Angry Birds nepamätáte, išlo o vtipnú arkádu, ktorá fungovala na jednoduchom princípe vystreliť objekt na konštrukciu. V tomto prípade objekt predstavoval rôzne druhy nahnevaných vtákov a konštrukciu chránili zelené prasiatka. Hra sa stala virálnou záležitosťou a o Angry Birds dokonca natočili celovečerný film.

Najnovšie chce novinka Angry Birds AR: Isle of Pigs urobiť podobnú revolúciu vo svete rozšírenej reality ako svojho času Pokémon Go.

https://www.youtube.com/watch?v=NzsRtkZoXvc

Pozrite siCodename: Neon – nová AR hra od tvorcov Pokémon Go

Herný princíp ostane zachovaný, iba prostredie prejde do 3D rozšírenej reality. Znamená to, že pomocou kamery môžete hrať na pracovnom stole či vonku na ulici. Zmení sa tak aj zážitok z hrania, ktorý bude využívať reálne prostredia z vášho okolia.

Novinka bude dostupná pre iOS systémy. Znamená to, že si ju budete môcť už čoskoro stiahnuť pre iPhone a iPad. Napriek tomu, že iPhony sa chvália podporou pre rozšírenú a virtuálnu realitu, okrem Pokémon Go či niektorých menších aplikácií, sme sa veľkých titulov, ktoré by nejako zamiešali karty rozšírenej či virtuálnej reality, nedočkali.

ZDROJ | Angry Birds

Pozrite siSeek by iNaturalist – ako Pokémon GO, akurát s reálnou faunou a flórou

Hry by sme sa mali dočkať ešte tento rok aj keď presný dátum nevieme. Čo sa týka ceny, na stránke App Store, kde sa dá hra predobjednať, je písané, že bude zdarma. Hra Angry Birds AR: Isle of Pigs by mala obsahovať 40 originálnych levelov.

Pokiaľ si chcete Angry Bird vo virtuálnej realite vyskúšať, 26. marca bude na PlayStation VR dostupná hra Angry Birds VR, ktorá by mala byť hrateľnosťou podobná ako chystaná novinka z rozšírenej reality.

ZdrojiTunes,Angry Birds YouTube

Komentáre k článku