Android Wear si už rozumie aj s iPhonom, má to však jedno ale

Android Wear, čoby platforma pre nositeľné zariadenia od Google sa po množstve dohadov a únikov nakoniec skutočne dostáva aj na IOS. Má to ale jeden pomerne veľký háčik.

Ako informovala spoločnosť Google, čoskoro sa v App Store totiž objaví aplikácia Android Wear, vďaka ktorej bude možné inteligentné hodinky s Android Wear pripojiť k smartfónom iPhone 5, 5C, 5S a nových iPhonoch 6 a 6 Plus. Tie totiž podporujú potrebný Bluetooth 4.0. Druhou podmienkou je minimálna verzia iOS 8.2, ktorá je pre správne fungovanie aplikácie potrebná.

Android Wear na iOS

Pozrite siMWC 2015 | EXKLUZÍVNE – Huawei Watch sú veľkým prekvapením

Následne si budeme môcť na hodinkách s Android Wear užívať notifikácie o zmeškaných udalostiach, ako aj zobrazovať rôzne fitness funkcie merané hodinkami v smartfóne.

Väčším háčikom je však informácia, že s iOS budú fungovať len hodinky LG Watch Urbane a všetky pripravované modely od Motoroly, Huawei, či ASUSu. Ak teda máte doma Moto 360, na iPhone si ich ďalej neužijete.

Android Wear na iOS Android Wear na iOS

Pozrite siMWC 2015 | VIDEO LG G Watch Urbane LTE – prvé dojmy

Otázkou tak ostáva, či podporu starších zariadení Google pridá neskôr, alebo sa im nebude venovať vôbec. Isté však je, že spustenie Android Wear na iOS môže znamenať podstatne väčšie rozšírenie nositeľných zariadení na tejto platforme.

Foto: Google Official Blog, iTunes

Komentáre k článku