Android P má priniesť podporu pre výrezy v obrazovke a celkom nový dizajn

ZDROJ | Apple

Hoci si Android Oreo stále hľadá svoje miesto na trhu, v príprave je už ďalšia verzia tohto mobilného operačného systému. Android P má priniesť celkom nový dizajn, vylepšenia pre Google Assistant a hlavne podporu pre nezvyčajné displeje a výrezy v nich.

Apple minulý rok predstavil iPhone X, ktorý prirodzene rozvíril vášnivé diskusie nie len svojou cenou, ale aj výrezom v displeji, v ktorom sa ukrýva predný fotoaparát, infračervený senzor a ďalšie komponenty. Od vtedy sa na trhu objavili aj ďalšie smartfóny s podobným výrezom a zdá sa, že Google plánuje tento trend v budúcnosti podporovať.

Budúca verzia operačného systému Android má byť na netradičné tvary a výrezy pripravená. Pri smartfónoch s Androidom pritom nejde o žiadnu novinku. Už niekoľko mesiacov je na trhu Essential Phone, ktorý má vo vrchnej časti obrazovky výrez a tento dizajn už kopírujú aj niektorí čínski výrobcovia. Objavili sa tiež informácie, že smartfón s výrezom v displeji pripravuje aj Huawei.

ZDROJ | Essential

Nemusí pritom ísť iba o výrezy v displeji. Android P by mohol otvoriť dvere aj netradičným konštrukciám smartfónov. Skladací smartfón má aj ZTE a niekoľko rokov o skladacej konštrukcii hovorí aj Samsung.

Pozrite siNPTS | Essential Phone – nie až tak podstatný smartfón

Android P má ale priniesť aj ďalšie zaujímavé zmeny a to zmeny v dizajne. Špekuluje sa o druhej verzii materiálového dizajnu, ktorým chce Google údajne zaujať používateľov iOS a presvedčiť ich k prechodu na Android. Ďalšie vylepšenia majú nastať pri službe Google Assistant, ktorú údajne budú môcť vývojári integrovať do svojich aplikácií.

Poslednou drobnou zaujímavosťou je informácia, že Android P sa interne v Google nazýva aj ako Google Pistachio Ice Cream. Oficiálne bude mať Android P iný názov a predstavený bude zrejme na konferencii Google I/O, ktorá sa bude konať 8. až 10. mája.

ZdrojBloomberg

Komentáre k článku