Android 7.0 Nougat prichádza, ktoré zariadenia ho dostanú?

ZDROJ | Google

Google na tohtoročnej konferencii Google I/O prezradil podrobnosti pripravovaného operačného systému Android N, ktorý v developerskej verzii predstavil ešte v marci 2016. Spustenie finálnej verzie očakávame na jeseň 2016.

Pozrite siNajnovší Android ponesie názov Nugát

Po dohadoch ohľadom jeho pomenovania sme len pred pár dňami dozvedeli výsledok „výberového konania“, o ktorý sa postarali samotní používatelia. Nový Android teda ponesie meno Nougat – Nugát.

https://youtu.be/8xn9iq3lG_w

Google však zatiaľ oficiálne neprezradil, ako to bude s číselným označením. Či dôjde len k upgradu číselného radu 6.0 na 6.1 alebo 6.2. Väčším predpokladom, ktorý sa vo všeobecnosti očakáva je, že Google v číslovaní pokročí ďalej a dočkáme sa označenia 7. Tak, ako to naznačuje záver predošlého videa.

Pozrite siAndroid N nemá meno, ale mnoho noviniek

No nech už je tak či onak, jedno je isté. A to, že výrobcovia mobilných zariadení ho budú chcieť implementovať do svojich produktov, ktoré už sú medzi nami, používateľmi. Pri ktorých smartfónoch či tabletoch môžeme očakávať upgrade na Android Nougat?

Nexus 5X 18Je pochopiteľné, že prvými budú zariadenia Nexus, ktoré si Google necháva vyrábať u oficiálnych výrobcov a slúžia mu ako testovacie, či uvádzacie zariadenia nových verzií OS Android. Do úvahy prichádzajú Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 9 či Nexus Player.

Jediným z veľkých výrobcov, ktorý oficiálne oznámil, že Android Nougat bude v jeho modeloch, je HTC. Konkrétne ide o smartfóny HTC 10, One A9 a One M9.

HTC 10 10

Pozrite siNajzaujímavejšie čísla z konferencie Google I/O 2016

Huawei P9 TB_12HuaweiHonor. U tejto dvojice značiek, ktorých materským prístavom je, ako dobre vieme, prvá menovaná, sa dá očakávať, že upgradeom na „Nugát“ prejdú v prvom rade vlajkové lode. Tento vývoj môžeme predpokladať u modelov Huawei P9 / P9 Lite, P8 / P8 Lite a zrejme aj Mate S a Mate 8.

Podobne by na tom mali byť zariadenia Honor 8, Honor V8 či Honor 7 / 7 Premium.

Honor 7 Premium 23LG má momentálne tri top modely, pri ktorých sa dá predpokladať prechod na Android Nougat. Sú to LG G4, LG G5 a LG V10. No niektoré jeho smartfóny zo strednej triedy (napríklad nový rad X) sú už vybavené Androidom 6.0. Bolo by preto používateľským prínosom rozšírenie nového OS aj do týchto vôd.

Motorola Moto X Force 19Lenovo má pod svojimi krídlami aj zariadenia značky Motorola, ktoré budú určite na zozname čakateľov veľmi vysoko. Preto sa dá predpokladať, že softvérovú sladkosť do svojich útrob dostanú Moto X Force, X Style, X Play, G4, G4 Play, G4 Plus a možno aj G 2015.

Lenovo Vibe X3 TB_07U materského Lenova prichádzajú do úvahy modely Vibe X3, P1, S1 alebo aj K5 Note.

Pozrite siAndroid N – nový operačný systém zatiaľ len pre developerov

Aj minoritný výrobca OnePlus sa pripravuje na implementáciu Android Nougat do svojich zariadení. Aktuálne do úvahy prichádzajú modely OnePlus 3, OnePlus 2 a OnePlus X.

Samsung Galaxy S7 a edge gal 24Pri Samsungu niet pochýb, že novej verzie OS Android by sa mali dočkať vlajkové lode Galaxy S7 / S7 edge, a možno aj ich predchodcovia s číslom 6. To, či v pripravovanom Galaxy Note7 bude už nový Android je málo pravdepodobné, vzhľadom na to, že Note7 bude predstavený už 2. 8. 2016. Takže aj on prejde neskôr upgradeom.

Sony Xperia XA live 14No a ako je na tom Sony? Horúcimi adeptmi tohto výrobcu sú najnovšie zariadenia radu X (Xperia X, XA, XA Ultra, X Performance). Po nich by sa však „Nugátu“ mohli dočkať a zariadenia radu Z (Z5, Z5 Compact, Z5 Premium, Z4 Tablet a možno aj Z3 a Z3 compact), čo by ich majiteľov určite potešilo.

Určite sa však všetci máme na čo tešiť a istotne budeme netrpezlivo očakávať spustenie finálnej verzie OS Android Nougat.

ZdrojAndroidPIT,PhoneRadar

Komentáre k článku