Android Go – odľahčený operačný systém prichádza, pobeží na lacných smartfónoch

Android telefóny s nižším výkonom si vydýchnu. Prichádza totiž nový Android Go, ktorý bude menej náročný na hardvér, pamäť a mobilné dáta.

Android Go sa na verejnosť dostane ako súčasť aktualizácie systému Android 8.1. Verzia Go sa orientuje na zariadenia s operačnom pamäťou o veľkosti 512 MB až 1 GB. Optimalizácia pre takéto zariadenia sa skladá z troch bodov.

Prvý bodom je optimalizácia samotného systému, ktorý vďaka úpravám na pozadí dokáže spúšťať aplikácie o 15 % rýchlejšie. Druhý bod je spojený so zmenšením využívanej pamäťovej kapacity aplikáciami. Predinštalované aplikácie od Googlu teraz zaberajú o 50 % menej miesta.

ZDROJ | Google

Predinštalované aplikácie ako Google Go, Google Maps Go, YouTube Go či Files Go budú nie len menšie, ale aj rýchlejšie. Aplikácia Google Go optimalizuje dáta o 40 % a v telefóne zaberie menej, než 5 MB pamäte. Android Go sa tiež naučí šetriť mobilné dáta. Šetrič dát v prehliadači Chrome by mal ušetriť viac, než 600 MB dát ročne.

https://youtu.be/lAnqp7VJ-c0

Mierne upravený bude aj obchod Google Play, ktorý bude do popredia stavať tie aplikácie, ktoré sú najlepšie optimalizované pre zariadenia nižšej triedy. Android Go bude zároveň najbezpečnejší, zo všetkých verzií do teraz. Obsahovať totiž bude všetky bezpečnostné záplaty, ktoré sa do zariadení vyššej triedy skrz aktualizácie ešte nedostali.

ZDROJ | Google

Prvé zariadenia so systémom Android Go by sa mali dostať na trh v priebehu niekoľkých mesiacov, čiže niekedy v prvom kvartáli budúceho roka. Google s týmto systémom mieri najmä na indický trh, kde sú zariadenia nižšej triedy populárne.

Pozrite siGoogle sleduje polohu používateľov Androidu bez ich povolenia

Android Go pomôže v tejto oblasti aj so spotrebou dát, ktorá v Indii neustále stúpa. Spotrebu pomôže znížiť nie len šetrič dát v prehliadači Chrome, ale napríklad aj aplikácia YouTube Go, ktorá používateľom dovoľuje videá stiahnuť a sledovať ich aj bez pripojenia k internetu.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku