Android Go dostanú tie najslabšie smartfóny a tablety

Google okrem noviniek okolo pripravovaného Androidu O predstavil aj iný operačný systém, presnejšie Android pre iné zariadenia – Android Go. Tento systém je špeciálne navrhnutý pre low-endové zariadenia s malou pamäťou RAM.

Pozrite siAndroid O je dostupný pre developerov, pre používateľov príde v lete

Práve RAM pamäť je často veľkým problémom Androidu. Množstvo aplikácií, ale i systém samotný potrebujú na chod aj niekoľko GB pamäte, pre náročnejšie appky je dobré mať aj 4 GB pamäť.

To už ale býva problém pri low-endových zariadeniach, kde sa výrobcovia snažia šetriť každý cent, aby mohli ponúknuť smartfóny či tablety za pár desiatok eur. Potom sa však nemožno čudovať, že sú pomalé a so staršími Androidmi.

ZDROJ | Mio Global

Android Go to chce zmeniť. Je totiž špeciálne navrhnutý pre zariadenia s objemom RAMky menším ako 1 GB. Podľa Google by mal bez problémov fungovať aj na zariadeniach s 512 MB RAMkou. To by ale znamenalo, že šikovní používatelia si Android Go nainštalujú aj do smart hodiniek.

Aby ale systém i aplikácie fungovali plynulo a bez problémov, budú musieť zasiahnuť aj developeri aplikácií. Tí budú musieť (alebo skôr môcť) svoje aplikácie optimalizovať.

Android Go by mal byť postavený na najnovšom Androide O, pričom aj do budúcna plánuje Google Android Go predstavovať s novými verziami Androidu.

Google tak už učinil a Android Go bude vybavený všetkými známymi aplikáciami od giganta. Chýbať by nemal Chrome prehliadač, ale ani YouTube, pravdepodobne vo verzii Go, ktorú Google predstavil ešte minulý rok. Samozrejmosťou bude aj Google Play obchod, v ktorom sa primárne budú zobrazovať práve optimalizované appky pre Android Go.

Android Go sa však žiaľ v zariadeniach objaví až v roku 2018.

 

ZdrojAndroid Developers

Komentáre k článku