Android dostáva funkciu Heads Up, aby ste pri chôdzi nenarazili do stĺpa

ZDROJ | Jay Prakash Kamat

Na rozdiel od šoférovania používanie smartfónu pri chôdzi nezakazuje žiaden zákon či predpis, hoci to môže mať rovnako fatálne následky. Google preto v rámci operačného systému Android najnovšie testuje funkciu „Heads Up“, ktorá vás upozorní, aby ste váš smartfón pri chôdzi radšej odložili.

Google implementoval ešte v roku 2018 do operačného systému Android Pie (9) súbor funkcií s názvom „Digital Wellbeing“, ktoré majú ľuďom pomôcť nájsť zdravú rovnováhu pri používaní technológií. Medzi tieto funkcie patrí napríklad obmedzenie dostupnosti jednotlivých aplikácií v určitých hodinách alebo detailnejšie ovládanie upozornení tak, aby vás počas dňa smartfón nerozptyľoval.

Najnovšie sa k týmto funkciám pridáva novinka s názvom „Heads Up“, teda v preklade „hlavy hore“, ktorá na základe dát z pohybového senzora a GPS dokáže zistiť, že práve kráčate. V prípade aktívneho používania smartfónu vás Heads Up upozorní, aby ste smartfón radšej odložili až do momentu, kým nedorazíte bezpečne do vášho cieľa.

ZDROJ | Jay Prakash Kamat

Samotné upozornenie počas používania smartfónu má formu bežnej notifikácie. Jej súčasťou je aj tlačidlo „Nekráčate?“, ktorým môžete dať systému vedieť, že upozornenie zobrazil bezdôvodne. V tomto bode zrejme Google aplikuje umelú inteligenciu na postupné zlepšovanie algoritmu rozpoznávania chôdze.

ZDROJ | Jay Prakash Kamat

Nová funkcia je nateraz dostupná iba na smartfónoch Google Pixel s najnovšou aktualizáciou beta verzie funkcie Digital Wellbeing. Očakáva sa, že Google v priebehu najbližších týždňov túto novinku presunie z beta testovania do verejnej verzie a časom ju pravdepodobne rozšíri aj na smartfóny ostatných značiek.

ZdrojJay Prakash Kamat,XDA Developers

Komentáre k článku