Aplikáciu Android Auto už čoskoro v Google Play nenájdete

ZDROJ | Google

V decembri minulého roka oznámila spoločnosť Google, že čoskoro bude systém Android Auto dostupný aj v našich končinách, čo sa nakoniec aj stalo. Teraz oznámila zmenu, že aplikácia Android Auto nebude dostupná na stiahnutie a bude nahradená Režimom jazdy Asistentom Google.

Pozrite siAndroid Auto čoskoro oficiálne už aj na Slovensku

Systém Android Auto sa stal vo svete veľmi obľúbeným. Ponúka rýchly prístup k Mapám Google alebo napríklad k hudobným streamovacím službám. To všetko pohodlne ovládané z centrálneho displeja vášho automobilu.

Android Auto bude nahradené novým režimom Asistenta Google

Aj tí, ktorí nemajú kompatibilnú jednotku, môžu si tieto veci zobrazovať na displeji svojho smartfónu. Na začiatku roka prišiel Google s vynoveným prostredím Asistenta Google určeného pre autá, ktorý toho dokáže ešte viac. Teraz, keď je vývoj tohto projektu ukončený, Google prestane na smartfónoch so systémom Android 12 ponúkať staré prostredie Android Auto.

Vo vyhlásení spoločnosti Google sa uvádza, že Režim jazdy Asistenta Google je ďalšou evolúciou zážitku z mobilnej jazdy. Pre zákazníkov, ktorí používajú Android Auto v podporovaných vozidlách, tento systém nezmizne. Tí, ktorí používajú prostredie telefónu ako aplikáciu Android Auto, budú prepnutí automaticky do Režimu jazdy Asistenta Google.

ZDROJ | 9to5google.com

Od systému Android 12 bude Režim jazdy Asistenta Google vstavaný. V súčasnosti nie sú známe žiadne ďalšie podrobnosti. Niektorí majitelia smartfónov Google Pixel so systémom Android 12 dostali upozornenie, keď sa na svojich smartfónoch pokúšali spustiť aplikáciu Android Auto. Písalo sa tam, že Android Auto bude k dispozícii iba pre obrazovky automobilov.

Keďže tento nový režim Asistenta Google bude čoraz populárnejší, nebude veľký problém naňho prejsť. Ak svoj smartfón neaktualizujete na systém Android 12, túto aplikáciu budete môcť aj naďalej používať. Až do momentu, kedy sa ju Google rozhodne definitívne stiahnuť „z obehu“.

Pozrite siStratili ste smartfón? Google vám ho pomôže nájsť pomocou ostatných Androidov

ZdrojEngadget

Komentáre k článku