Android Auto dostáva nové funkcie i redizajn

ZDROJ | Google

Platforma Android Auto bola predstavená na Google I/O 2014. Za tú dobu prešla dlhú cestu. Teraz nám spoločnosť ukázala jej aktualizovanú verziu ešte pred Google I/O 2018.

Podobne ako i pri hlasových asistentoch, i na tomto poli má Google konkurenciu. Je ňou prevažne Apple CarPlay. Už niekoľkokrát sme sa ale mohli presvedčiť o tom, že Apple neponúka to pravé orechové a Google má jednoducho navrch. Teraz chce vyhľadávací gigant upevniť svoju pozíciu a ešte pred začiatkom Google I/O 2018 predstavil aktualizovanú verziu svojho systému určenú pre vozidlá s podporou Android Auto.

Pozrite siVyskúšali sme Android Auto a CarPlay v novom Multivane

Softvér Android Auto tiež nie je dokonalý, jedným z hlavným problémom bolo doručovanie správ zo skupín na infotainment displej auta. Aktualizácia by mala tento neduh vyriešiť, pridaná bude tiež plná podpora pre novú komunikačnú službu, s ktorou chce Google konkurovať iMessages.

ZDROJ | Google

Zmenami si prešiel i hlasový asistent. Google Assistant bude odteraz schopný lepšieho vyhľadávania mediálneho obsahu. Stačí mu tak napríklad zadať pesničku či interpreta, ktorého si používateľ želá a ten následne začne hrať. Jednoduchšie bude tiež prehliadanie hudobného obsahu hneď pri spustení aplikácie.

ZDROJ | Google

Najviac sa však z updatu budú tešiť majitelia vozidiel značky Volvo. Google sa pochopiteľne snaží pracovať s viacerými výrobcami, aby spolu prispôsobili systém každej spoločnosti. Obaja partneri preto teraz oznámili, že do áut pôvodom švédskeho výrobcu prídu Google Mapy, Google Assistant aj Google Play Store. To znamená, že používateľ sa nemusí pripájať so svojím smartfónom do infotainment systému na to, aby využíval všetky výhody Android Auto.

Nová generácia Volvo systému s názvom Sensus bude navyše fungovať už len na Androide, čo pre bežného majiteľa znamená viac užitočných aplikácií v aute, ale aj častejšie softvérové aktualizácie.

I napriek tomu, že auto s Android Auto si už môžete kúpiť i na Slovensku, oficiálna podpora sa ku nám ešte stále nedostala. Pomocou videa nižšie ale môžete systém spojazdniť i vy. Stačí sa riadiť pokynmi.

https://youtu.be/sBhxiZqxQGE

ZdrojAndroid

Komentáre k článku