Android Auto dostalo rad vylepšení, ktoré ho robia výrazne použiteľnejším

Google doprial pozornosť ich riešeniu pre automobily a predstavil užitočné vylepšenia. Ak ste doteraz váhali, teraz je ten správny čas začať používať Android Auto.

Treba priznať, že Android Auto a CarPlay mali dlhé roky poriadne rezervy. Keď sa vám netrafili ponúkanými aplikáciami a riešením 100% do vašich návykov, ani nestálo za to vytiahnuť kábel a nechať si  premietať projekciu aplikácie na displej automobilu. Radšej ste sa zmierili s používateľským prostredím automobilky.

ZDROJ | Google

Našťastie sa veci hýbu dopredu a zo zoznamu výčitiek stále viac ubúda. Google s Android Autom, aspoň podľa oficiálneho blogu spoločnosti, spravil zopár zaujímavých krokov k tomu, aby vám prostredie ich riešenia pre automobily bolo pohodlnejšie a bavilo vás. Možno až natoľko, že spúšťanie Android Auto sa stane automatickou činnosťou pred naštartovaním.

Najnovšia verzia Android Auto má byť plne flexibilná a dokáže sa prispôsobiť šírke displeja a má s ňou vedieť efektívne pracovať, neznamená to však, že by ste si vedeli otvoriť viacero okien súčasne. Zároveň je vylepšená viditeľnosť displeja pridaním tmavej témy, lepšie čitateľného typu písma, prípadne aj farbám. Tie tiež viete prispôsobiť farebnému zladeniu vášho interiéru.

ZDROJ | Google

Na obrázkoch si môžete všimnúť, na spodnej časti obrazovky, nový navigačný panel, ktorý by mal dať ovládaniu a použiteľnosti Android Auto nový rozmer. Máte spustenú navigáciu a chcete zmeniť playlist? Navigácia sa minimalizuje do navigačného panelu, vy si môžete upraviť hudbu a popri tom neprebehnete odbočku, pretože navigačné informácie stále vidíte na novom paneli. Vyzerá to ako super riešenie. Možností kombinovať aplikácie je viac, zároveň z navigačného panelu máte rýchly prístup k otvoreným aplikáciám.

 

Najčastejšie používané aplikácie sa vám automaticky zobrazia v prvom riadku displeja, stačí kliknúť na app launcher v ľavom dolnom rohu. Niektoré aplikácie dostali podporu Google Asistenta, sú označené jeho logom. Zároveň komunikácia s okolím má byť vďaka Asistentovi jednoduchšia a mali by ste ho vedieť aktivovať aj tlačidlom určeným na telefonovanie, ktoré je umiestnené na volante.

ZDROJ | Google

Čo však našinca poteší viac je vlastnosť, ktorú dôverne poznajú používatelia Apple zariadení, resp. ich ekosystému. Ak máte pred nastúpení do auta v smartfóne zapnutú hudbu, po aktivácii Android Auto bude prehrávanie plynulo pokračovať v aute. A takto má byť so všetkými aplikáciami, v ktorých to dáva zmysel. Nemusíte teda nič prepínať, vypínať alebo zapínať odznovu.

ZDROJ | Google

Že sa Google v roku 2019 chváli v Android Auto konečne plnou funkcionalitou Google Maps, je to trochu úsmevne, no vďaka za to! Mapy sú ľahko dostupné na displeji, pohodlne sa ovládajú, intuitívne sa zadáva cieľ a ďalšie požiadavky na mapy, pri ovládaní viete využiť Google asistenta a ďalšie funkcie, ktoré poznáme zo smartfónov.

ZDROJ | Google

V pravom dolnom rohu si na fotografiách môžete všimnúť ďalšie nové tlačidlo, to je notifikačné centrum, ktoré sa má správať ak štandardné notifikačné centrum.

ZDROJ | Google

Novinky by sa mali v plnej prevádzke objaviť v priebehu niekoľkých týždňov. Google naviac sľubuje, že v budúcnosti plánuje rozšíriť Android Auto z displeja automobilu aj na displej smartfónu.

Zdrojblog.google

Komentáre k článku