Android Auto čoskoro oficiálne už aj na Slovensku

ZDROJ | 9to5google.com

Google po piatich rokoch od predstavenia konečne oficiálne sprístupňuje platformu Android Auto aj na Slovensku. Dlho očakávanú podporu oznámil nenápadne, ako súčasť balíka vianočných vylepšení svojich služieb.

Kým majitelia smartfónov od Apple môžu v novších autách využívať funkciu Apple CarPlay už nejaký ten rok, majitelia smartfónov s operačným systémom Android mohli na obrazovkách svojich infotainment systémov vidieť konkurenčné prostredie Android Auto iba po jeho neoficiálnej inštalácii.

Aj keď sa neskôr s príchodom aktualizácie Android 10 stalo prostredie Android Auto dovtedy distribuované v podobe aplikácie priamou súčasťou operačného systému, na Slovensku ho nebolo možné oficiálne aktivovať. To sa však čoskoro zmení.

Pozrite siAndroid a iOS myslia aj na hendikepovaných

Google totiž oznámil, že v „najbližších mesiacoch“ rozšíri Android Auto do ďalších krajín vrátane Slovenska, Českej republiky či Maďarska. Ak teda máte vo vašom smartfóne Android 10, stačí počkať na oficiálne sprístupnenie. V prípade systémov Android 9 a starších si do smartfónu budete môcť Android Auto doinštalovať ako aplikáciu.

Presný dátum spustenia tejto služby zatiaľ nie je známy. Google má však vo zvyku spúšťať svoje služby v postupných vlnách a tak je celkom možné, že aj v rámci Slovenska bude používateľom sprístupnená v rôznej dobe.

Aj keď ide o dlho očakávanú správu, Google ju zahrnul medzi ostatné menšie aktuálne novinky. Medzi ne patrí napríklad aj rozšírenie funkcie Emoji Kitchen dostupnej v rámci klávesnice Gboard o nové Emoji smajlíky, či rozšírenie funkcie Nearby Share o možnosť zdieľania aplikácií medzi smartfónmi bez pripojenia k internetu.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku