Android Auto bezdrôtovo? S AAWireless sa to dá aj za menej ako 50 €

ZDROJ | Google

Bezdrôtové pripojenie smartfónu k autu cez platformu Android Auto nie je nemožné, do dnes stále pomerne drahé. Pripravované zariadenie AAWireless to mení, túto funkciu vám do auta sprostredkuje aktuálne už za 46 eur.

Ak máte novšie auto vybavené infotainment systémom s podporou pripojenia smartfónu cez platformu Android Auto, možno ste už aj vy uvažovali o možnosti jeho využívania bez káblov. Nad touto možnosťou sa zamýšľali aj tvorcovia miniatúrneho zariadenia AAWireless, ktoré má aktuálne na konte 250-percentné financovanie z požadovanej čiastky na portáli Indiegogo.

https://youtu.be/wDg_g9tJQlo

Celý projekt začal pôvodne iba niekoľkými riadkami kódu a sekundárnym smartfónom či televíznym adaptérom s operačným systémom Android, ktorý by sa postaral o bezdrôtový prenos obrazu zo smartfónu do infotainment systému auta. Toto riešenie si však vyžadovalo špecifickú úpravu kódu pre každé auto či zariadenie zvlášť.

Pozrite siLaserový 4K projektor LS500 od Epsonu poháňa Android TV

Malá krabička AAWireless, na výrobu ktorej sa už poskladalo viac ako 450-tisíc eur, už takýmto problémom trpieť nemá. Krabičku stačí pripojiť k autu cez zabudovaný USB port a smartfón sa už do 30 sekúnd k autu pripojí sám.

Skupina nadšencov z Holandska, ktorá zariadenie AAWireless vlastnoručne vyvinula, už má v rukách funkčný prototyp. Z neho napokon Ethernet aj USB-A port zmizne a finálne zariadenie bude mať napokon zhruba 5x5x3 centimetre.

ZDROJ | Emil Borconi-Szedressy

Aj keď ide o pomerne jednoduché zariadenie, na jeho výrobu si tvorcovia vyžiadali presne 185 816 €. Dôvodom je, že týmto zariadením je v podstate miniatúrny počítač postavený na jednej obvodovej doske. Pre návratnosť výroby vlastnoručne navrhnutej dosky je potrebné, aby ich bolo vyrobených aspoň 3 000 kusov.

Pozrite siOculus Quest 2 – virtuálna realita ešte nepovedala svoje posledné slovo

To však nebude vôbec problém, na konte už totiž majú spomínaných viac ako 450-tisíc eur, pričom do skončenia crowdfundingovej kampane na portáli Indiegogo majú ešte 29 dní. Ak máte o zariadenie AAWireless záujem aj vy, do skončenia kampane si ho môžete objednať za 46 € bez poštovného. Finálne zariadenie plánuje výrobca odosielať v priebehu februára 2021.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku