Android Auto ako prvý automobil na svete ponúkne Hyundai Sonata

Hyundai Sonata

Google so svojim nadstavbovým systémom Android Auto veľa vody nenamútil. Zdá sa, že nenamúti ani v budúcnosti, keďže sa pošuškáva o Android M ako plnohodnotnom operačnom systéme aj pre automobily. Napriek tomu prvé auto s Android Auto je po roku na svete. Vyrábať ho bude juhokórejský Hyundai.

POZRITE SI: Totálne redizajnovaný Android L bude aj v hodinkách, autách a TV!

Android Auto sa prvý raz objaví v modeli Hyundai Sonata pre rok 2015. Po kúpe automobilu s príplatkovým navigačným balíčkom za 4 100 dolárov bude stačiť pripojiť akýkoľvek Android 5.0 smartfón a môžete si užívať okresané funkcie Androidu aj počas jazdy. Chýbať nebude navigácia cez Google Mapy, hlasové vyhľadávanie, e-mailový klient, SMS aplikácia či aplikácia na hovory a mnoho ďalších. Samozrejme, zachovaná musí byť aj bezpečnosť, takže e-maily či správy si počas jazdy neprečítate.

POZRITE SI: Google sa chystá predstaviť nový Android M fungujúci aj v automobiloch

Hyundai Sonata

Hyundai počíta so zavedením Android Auto aj do ďalších modelov, ktoré sú schopné spolupráce s touto nadstavbou. Výrobca sa tiež vyjadril, že pracuje aj na integrácii Apple CarPlay. Ak chcete vedieť, ako Android Auto v Hyundai Sonata funguje, pozrite si zaujímavú recenziu od kolegov z amerického magazínu Wired.

Hyundai Sonata

Zdroj a foto: Hyundai

Komentáre k článku