AMOLED displej a monitorovanie zdravia sú hlavnými prednosťami Garmin Venu

ZDROJ | garmin

Garmin modelom Venu posúva charakteristiku svojich hodiniek zo športové na inteligentné. Spoločnosť prvýkrát použila AMOLED displej.

Garmin je jedna z najspoľahlivejších značiek, ak chcete športové hodinky, na ktoré sa naozaj môžete spoľahnúť. Garmin s modelom Venu konečne výraznejšie vystupuje zo škatuľky športové a mieri k prívlastku inteligentné. Hardvérovým krokom je použitie AMOLED displeja.

ZDROJ | garmin

Tiež sa posunul dizajn. Stále ide o primárne športovú konštrukciu, no cítiť, že farbami a celkovým spracovaním sa Garmin snaží posunúť hodinky, aby sa dali nosiť aj v „civile“.

Funkcie? Ako inak, všetky športové, ktoré Garmin bežne ponúka a má ich na vysokej úrovni. Schopnosti sa však rozšírili o sledovanie zdravia.

Monitorovanie spánku je dnes asi prvé čo vám pri inteligentných hodinkách napadne. Stále viac sa do záujmu dostáva sledovanie menštruačných cyklov, či meranie hladiny stresu. Venu všetko toto zvláda. nechýba monitorovanie dýchania, či hladina kyslíku v krvi.

ZDROJ | garmin

Spomínaný posun z vyložene športového segmentu do to ho civilnejšieho je aj vďaka schopnosti stiahnuť skladby zo Spotify priamo do hodiniek, teda smartfón môžete nechať doma, ak to bude pre vás komfortné. Venu tiež zvládnu bezkontaktné platby. Notifikácie z telefónu s možnosťou odpovede, inštalovanie aplikácií a Am ciferníkov, je po prvých spomenutých funkciách asi aj jasnou vecou.

Príjemnou novinkou sú animované tréningy, ktoré ocenia najmä siloví športovci. Táto funkcia sa má rozšíriť aj do iných Garmin zariadení. Batéria by podľa výrobcu, aj napriek AMOLED displeju, mala vydržať 5 dní, hodinky sú vybavené rýchlo nabíjaním.

Garmin Venu prídu na trh počas posledného kvartálu 2019 za 399,99 amerických dolárov, prípadne 329,99 libier vo Veľkej Británii.

ZdrojGarmin

Komentáre k článku