Amazon zastaví fungovanie zázračného tlačidla Dash

ZDROJ | Amazon

Jedno z najzvláštnejších a tiež možno najzbytočnejších zariadení od Amazonu prestane do konca mesiaca fungovať. Pamätáte sa na Amazon Dash?

Smart tlačidlo Amazon Dash umožnilo objednať si zásoby bežného spotrebného tovaru pomocou jednoduchého stlačenia. Ak sa vám napríklad minul prášok na pranie, stačilo stlačiť tlačidlo Amazon Dash, ktoré vám doobjednalo zásoby prášku. Tlačidlo sa cez Bluetooth spojilo s vašim smartfónom a cez Amazon aplikáciu dokúpilo prášok. Toto tlačidlo ste tak mohli mať umiestnené napríklad priamo na práčke a keď už ste vedeli, že sa vám prášok míňa, jednoducho ste objednali nový.

Okrem prášku ste si mohli cez Amazon Dash kúpiť aj žiletky či obľúbené sladkosti. Možnosti boli skutočne bohaté. Taktiež okrem zaužívaných produktov ste si vedeli tlačidlo nastaviť pre svoje špecifické potreby. Niekto si tak vytvoril tlačidlo na objednanie toaletného papiera či prezervatívov.

Pozrite siAmazon Dash Button – objednajte si produkty z Amazon jediným stlačením

Amazon predstavil produkt ešte v roku 2015, kedy si všetci mysleli, že ide o aprílový žartík. Začiatkom tohto roku Amazon prestal tlačidlo Dash predávať a najnovšie spoločnosť oznámila, že do konca augusta prestanú tlačidlá fungovať.

Išlo o zariadenie dostupné len pre USA za približne 5 dolárov. Nikomu zastavenie fungovania Amazon Dash pravdepodobne srdce netrhá pretože išlo o skutočne zbytočnosť, ktorá v dobe smartfónov nenašla uplatnenie.

Pre Amazon Dash bolo tiež konkurenciou, že od roku 2017 sa začal predávať podobný gadget v podobe Amazon Dash Wand, ktorý fungoval ako skener, s ktorým ste si jednoducho mohli naskenovať ľubovoľný produkt, ktorý sa predával na Amazone a takýmto spôsobom si ho kúpiť. Wand bol navyše doplnený o hlasovú asistentku Alexa, takže nakupovanie bolo možné aj pomocou hlasového ovládania.

ZdrojMashable

Komentáre k článku