Amazon Prime Video konečne aj s českými titulkami

ZDROJ | Amazon Prime Video

Po viac ako štyroch rokoch od celosvetového spustenia, dostáva streamovacia služba Amazon Prime Video konečne podporu pre české titulky.

Streamovacie služby HBO GO a Netflix už dávno pochopili, že aby mali úspech na našom trhu, musia prinášať lokalizovaný obsah. Preto je služba HBO GO už od začiatku dostupná s českými titulkami a vo väčšine titulov aj s českým dabingom.

ZDROJ | HBO

Pozrite siAmazon Prime Video vs HBO Go vs Netflix – ktorá služba je najlepšia?

Netflix disponuje zatiaľ najbohatšou ponukou filmov a seriálov, ktorá sa neustále rozširuje. Za posledné tri roky začali vo veľkom pribúdať lokalizované seriály a filmy, najmä tie originálne od Netflixu. Neskôr pribúdali aj slovenské a české filmy. Rovnako ponúka lokalizovaný obsah aj jedna z posledných streamovacích služieb na trhu – Apple TV+.

ZDROJ | Apple

Amazon Prime Video ako jedna z prvých streamovacích služieb zaspala u nás na vavrínoch a začala pridávať lokalizovaný obsah až teraz.

Na pridávanie lokalizovaných titulov upozornil portál Živé.sk s odkazom na Facebook stránku BingeWatch. Tá uvádza, že na jeseň minulého roku uzavrela spoločnosť Amazon zmluvy so štyrmi dabingovými štúdiami. Cieľom je nadabovať filmy a seriály, ktoré majú najväčšiu šancu osloviť predplatiteľov.

Preto už dnes nájdete na Amazon Prime Video otitulkovaný seriál Dva a pol chlapa, ktorý do dnes patrí medzi najpopulárnejšie sitcomy na Slovensku a v Česku. České titulky dostali aj seriály Dr. House a Kancl. Stránka Bingewatch dodáva, že viac lokalizovaného obsahu by sa malo objaviť na jar.

ZDROJ | Amazon Prime Video

Pozrite siNetflix je konečne v češtine, aj s dabingom i titulkami. Ako si ho zapnúť?

Treba pripomenúť, že úspech spomenutých seriálov spočíval aj vo vydarenom českom či slovenskom dabingu. Pridanie českých titulkov tak nemusí znamenať, že si záujemci začnú vo veľkom predplácať Amazon Prime Video.

ZDROJ | Amazon Prime Video

Tento rok sa očakáva, že sa naplno spustí boj streamovacích služieb, keďže na náš trh by mala koncom roka doraziť najočakávanejšia streamovacia služba Disney+ a na tej by lokalizovaný obsah taktiež nemal chýbať. Taktiež sa chystá premena HBO GO na giganta HBO Max, ktorý prinesie najnovšie filmy od štúdia Warner Bros predtým ako sa ukážu v kinách.

ZdrojBingewatch,Živé.sk

Komentáre k článku