Amazon predviedol doručovanie dronmi už aj v USA

ZDROJ | Amazon

Amazon, jeden z najväčších e-shopov na svete, predviedol pred hŕstkou novinárov prvé doručenie zásielky pomocou drona. To síce už ukázal v Anglicku, kde testovanie naplno prebieha, no na území domácich Spojených štátov toto automatické doručovanie ukázal po prvýkrát.

https://www.youtube.com/watch?v=8YoBqlltIzM

Stalo sa tak na konferencii MARS 2017 (Machine learning, automation, robotics, and space exploration), ktorú zastrešuje sám riaditeľ Amazonu, Jeff Bezos.

Pozrite siAmazon službou Prime Air doručil dronom prvú zásielku

Doručovanie dronmi chce Amazon vyvinúť k dokonalosti, vďaka čomu by sa zákazníci dočkali doručovania objednávok do 30 minút. Služba Prime Air však bude fungovať len v určitých okruhoch, keďže ani Amazon nemá vhodné sklady úplne všade.

ZDROJ | The Verge

Od objednania zásielky po doručenie by to nemalo trvať viac ako pol hodinu, vďaka čomu budú spokojní nielen zákazníci, ale aj e-shop, keďže bude schopný doručovať viac zásielok v kratšom čase. Automatizácia ale nebude jednoduchá, stále existuje množstvo prekážok, ktoré musí gigant prekonať. Najväčšou sú určite zákony, ktoré musí v danej krajine akceptovať. A tých nie je málo, keďže drony majú byť plne automatické.

Prvé doručenie zásielky v Anglicku:

https://www.youtube.com/watch?v=vNySOrI2Ny8

ZdrojThe Verge

Komentáre k článku