Amazon Fire TV Cube – dve zariadenia v jednej malej kocke

ZDROJ | Amazon

Amazon svetu ukázal, že kombináciou rôznych zariadení môže vzniknúť zaujímavý produkt, ktorý si môže nájsť využite v mnohých domácnostiach. Amazon totiž skombinoval svoj set-top-box Fire TV a smart reproduktor Echo. Vznikol Amazon Fire TV Cube.

https://www.youtube.com/watch?v=_T_3ma9FFDw

Amazon Fire TV Cube je malá krabička kombinujúca výhody set-top-boxu, videostreamingovej služby Amazonu a hlasového ovládania v štýle Amazon Echo.

Krabička má 8 viacsmerových mikrofónov, ktoré dokžu snímať hlasové povely aj z väčšej vzdialenosti. V praxi tak nie je potrebné ani klasické diaľkové ovládanie. Všetko je možné ovládať hlasom. Diaľkové ovládanie je ale súčasťou balenia, nie je stále vhodné rozprávať na telku, hlavne vo večerných a nočných hodinách.

ZDROJ | Amazon

Navyše vďaka podpore hlasovej asistentky Amazon Alexa je možné cez Fire TV Cube vyhľadávať čokoľvek na internete. Zároveň môžete ovládať všetky smart zariadenia v domácnosti. Všetko hlasom.

Amazon Fire TV Cube je schopný prehrávania 4K Ultra HD videí do 60 fps s HDR a zvukom Dolby Atmos. Vo vnútri je 4-jadrový procesor s taktom 1,5 GHz, 2 GB RAM a 16 GB pamäť pre aplikácie. K internetu sa pripája cez Wi-Fi ac s MIMO, ale aj Ethernet. K TV sa pripája cez HDMI 2.0a, na fungovanie potrebuje energiu cez microUSB. Rozmery krabičky sú 86,1 x 86,1 x 86,1 mm.

ZDROJ | Amazon

Cena Fire TV Cube je 119 €, čo je podstatne menej, ako u konkurenčného Apple TV 4K. Jediným nedostatkom je zatiaľ obmedzená dostupnosť – iba v USA. Časom by sa ale mala Fire TV Cube dostať na všetky trhy, kde Amazon pôsobí.

ZDROJ | Amazon

ZdrojAmazon

Komentáre k článku