Amazon Echo Show – prvý asistent od Amazonu s displejom

ZDROJ | Amazon

Po niekoľkých veľkých únikoch spoločnosť Amazon konečne predstavia novinku, Amazon Echo Show. Asistent ponúkne hlavne prídavok v podobe displeja.

https://youtu.be/WQqxCeHhmeU

Amazon Echo Show dopĺňa rodinu Amazon Echo. Po produktoch Amazon Echo a Amazon Echo Look sme sa tak konečne dočkali prvého asistenta do domácnosti s displejom. Aké nové možnosti sa otvoria tomuto asistentovi?

ZDROJ | Amazon

Novinka je vybavená hneď ôsmymi mikrofónmi a ďalšími technológiami, ktoré by mali zaručiť, že asistent vás len tak ľahko neprepočuje. Okrem toho sa v tele skrýva predná kamera s rozlíšením 5 Mpx, ako aj veľký reproduktor od známej značky Dolby.

I napriek tomu, že zmenou oproti ostatným produktom radu Amazon Echo sa Show odlišuje displejom, výrobca nešpecifikoval jeho rozlíšenie. Vieme ale to, že displej má 7 palcov s dotykovou vrstvou.

ZDROJ | Amazon

Práve vďaka použitej zobrazovacej technológií by mal Show priniesť niekoľko nových funkcií. Samozrejmosťou sa stáva možnosť videohovoru, pozeranie YouTube videí, sledovanie predpovede počasia či textu ku pesničkám. Posielanie správ tiež nebude problémom.

Pozrite siLenovo Smart Assistant – ďalší hlasový asistent na trhu

Ďalšia funkcionalita spočíva v sledovaní izieb v dome po pripojení s kamerami od Ring a Arlo. Ako ich pri ostatných produktoch rodiny vie Amazon Echo Show ovládať i termostat alebo žiarovky.

ZDROJ | Amazon

Drop In je ďalšou novinkou, ktorú inde nenájdeme. Tú využijú hlavne rodiny. Slúži na rýchle informovanie rodiny o stručných informáciach.

Novinka bude stáť 230 amerických dolárov, pre amíkov bude dostupná i zľava, kedy pri kúpe dvoch asistentov zaplatia len 360 dolárov. Dostupnosť vo svete je zatiaľ otázna, v Spojených štátoch amerických sa však začne predávať 28. júna.

ZdrojAmazon

Komentáre k článku