Amazon Blink XT2 je bezpečnostná kamera s 2-ročnou výdržou na baterky

ZDROJ | Amazon

K smart domácnosti patrí okrem inteligentného osvetlenia bez debaty hlavne vonkajšia bezpečnostná kamera. Používateľa vždy poteší, keď príde nový model, zvlášť ak má príjemnú cenovku a zaujímavé parametre.

Amazon pred dvoma rokmi odkúpil startup Blink, teraz prináša vylepšenú vonkajšiu kameru. Zvonku vyzerá ako jej predchodca, zmeny sa udiali hlavne vo vnútri.

ZDROJ | Amazon

Blink XT2 je napájaná dvoma alkalickými tužkovými batériami (typ AA), podľa Amazonu majú vydržať dva roky. Kamera má vylepšenú detekciu pohybu, okrem bežných funkcií bezpečnostnej kamery podporuje obojsmerný hovor a hlasového asistenta Alexa.

Pozrite siNetatmo má domáci zvonček s kamerou pre Apple HomeKit

Kamera je vybavená bezplatným úložným priestorom, používateľ tak nebude musieť platiť ďalšie dodatočné poplatky za ukladanie videí. Video je snímané v postačujúcom rozlíšení 1080p s denným a vďaka infračervenému LED snímaču aj nočným režimom.

Pomocou zón aktivity je možné určiť, ktorý priestor je potrebné mať pod dohľadom. Blink XT2 si rozumie s iOS a Andorid zariadeniami, používateľ má tak po ruke všetky notifikácie a živý náhľad z kamery.

ZDROJ | Amazon

Blink XT2 umožňuje využite samozrejme aj v interiéri. Inštalácia je jednoduchá, bez požiadaviek na špeciálne náradie alebo odbornú pomoc.

Pozrite siBlink – zabezpečte svoje obydlie inteligentne

Amazon Blink XT2 bola predstavená včera, predávať sa začne 22. mája. Samotná kamera stojí 89,99 dolárov, ale na jej používanie treba mať Sync Module za 10 dolárov. Kto teda nemá žiadne zariadenie Blink, kamera ho výjde na 99,99 dolárov. Kit s dvoma kamerami je o niečo lacnejší, 179,99 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojAmazon,Blink

Komentáre k článku