Alphaputt – minigolf pre fanúšikov typografie

Z času na čas sa v obchode s aplikáciami objaví hra, ktorá dokáže svojim vizuálnym spracovaním zaujať na prvý pohľad. Alphaputt do tejto skupiny patrí, aj keď v podstate ide iba o ďalšiu adaptáciu minigolfu.

https://vimeo.com/299442297

Alphaputt je hra založená na písmenách a minigolfe. Každé písmeno má svoju špecifické ihrisko, ktoré je často dynamické a sťažuje vám prechod. Písmeno A je letisko s neustále krúžiacim lietadlom, ktoré vám na nepriamo bráni v ceste do jamky. Písmeno E je zas múr vezenia, ktorý stráži helikoptéra a vašu cestu navyše sabotujú vyskakujúce kanálové poklopy.

Každé písmeno má svoje charakteristické prostredie, pričom váš prechod nimi nie je náhodný. Na začiatku hry si totiž môžete vybrať alebo napísať slovo, ktoré následne bude tvoriť celú úroveň. Týmto slovom môžete prejsť sami, alebo sa pri telefóne môžu vystriedať až štyria hráči. V takom prípade sú všetci hráči na jednom ihrisku spolu a pokojne sa z neho môžu vzájomne vyrážať.

Dizajn ihrísk alebo skôr písmen je skutočne vydarený, obsahuje skvelé animácie a každý váš pohyb navyše dotvárajú zábavné zvuky. Bohužiaľ, má to svoje „ale“ a to spočíva v tom, že každé písmeno má len jeden dizajn. Keď už tak prejdete všetky písmená, nečaká vás žiadne prekvapenie a teda žiadna motivácia hrať Alphaputt v režime pre jedného hráča.

Hra Alphaputt určite patrí medzi hry s najkrajším vizuálnym spracovaním, no už po niekoľkých desiatkach minút nemá čo viac ponúknuť. Jedinou záchranou hry je režim pre viacerých hráčov, v ktorom hru môžete postupne poukazovať priateľom a rodine a trochu tak z času na čas využiť, že ste už za túto hru zaplatili a máte ju v telefóne.

Alphaputt84%

Veľkosť:
411,3 MB
Platforma:
iOS 10.0 alebo novší
Cena:
4,99 €

Alphaputt je typografický minigolf s krásnym vizuálnym spracovaním a zábavným režimom pre viacerých hráčov. Slabinou hry je však nedostatok obsahu.

Komentáre k článku