Alphabet zakladá novú spoločnosť Chronicle, bude bojovať s kyberzločinom

ZDROJ | Chronicle

Veľké spoločnosti musia denne čeliť útokom hackerov, no často nemajú dostatok vlastných kapacít na obranu. Spoločnosť Chronicle chce tento problém riešiť a to aj s pomocou strojového učenia.

Spoločnosť Chronicle pôvodne vznikla v roku 2016 ako súčasť pokusného oddelenia X v spoločnosti Alphabet. Keď sa do projektu Chronicle zapojilo viacero bezpečnostných expertov z Google a tiež Bernardo Quintero, zakladateľ spoločnosti VirusTotal, padlo rozhodnutie založiť vlastnú spoločnosť, ktorá bude pomáhať veľkým firmám so zabezpečením dát a obranou proti hackerom.

ZDROJ | Chronicle

Veľké spoločnosti samozrejme zvyčajne majú svoje vlastné IT oddelenia, ktoré sa starajú o bezpečnosť, no vzhľadom na neustále rastúci počet útokov nie sú schopné odraziť všetky útoky. Hackeri tak často získajú prístup k citlivým dátam spoločnosti bez toho, aby ich niekto odhalil.

Pozrite siMobilné hry vás môžu odpočúvať, aby zistili, čo práve sledujete

Stephen Gillett, generálny riaditeľ spoločnosti Chronicle verí, že ich skúsenosti a technológie dokážu pomôcť analyzovať bezpečnosť spoločností v priebehu niekoľkých minút a nie hodín či dní, ako je tomu dnes.

ZDROJ | Chronicle

Chronicle okrem toho firmám ponúkne aj bezpečný úložný priestor na dáta za priaznivé ceny. Do alfa fázy vývoja systémov pre Chronicle sa údajne zapojilo niekoľko spoločností z rebríčku Fortune 500 a práve takýmto spoločnostiam chce Chronicle poskytovať služby.

Ako presne má analýza bezpečnosti a detekcia útokov od spoločnosti Chronicle fungovať, zatiaľ nie je jasné. Spoločnosť má ale využívať najmä pokročilé algoritmy a hĺbkové učenie, ktoré môže byť schopné detegovať problémy rýchlo aj pri obrovskom objeme dát.

ZdrojMedium

Komentáre k článku