Alienware ponúka nadupaný dizajnový hráčsky ekosystém za nie úplne nízku cenu

ZDROJ | Alienware/Delll

Alienware, hráčska divízia patriaca pod Dell, predstavila najnovšiu generáciu desktopu Aurora R9 a gigantický 55-palcový monitor. Ak máte radi futuristický dizajn, tak tak túto dvojicu si pripíšete na zoznam techniky, ktorú musíte mať.

Zatiaľ čo Aurora R8 mala dizajnový nábeh na niečo odlišné, práve predstavená R9 je je doslova dizajnérskym dielom. Debna pôsobí kompaktne a ponúka oválnu prednú stenu. Vrámci nej je po obvode osvietený vnútorný ovál plochy s portami. Kombinácia čiernej a bielej alebo šedej a čiernej dávajú Aurora R9 jedinečný šmrnc. Debna však nemá svoje tvary len na parádu. Ponúka vyššie a lepšie prúdenie vzduchu a čím sa dosiahlo lepšie chladenie napájania počítača.

ZDROJ | Alienware/Delll

V ponúkaných konfiguráciách nájdete všetky desktopové Intel procesory najnovšej 9. generácie. Rovnako tak si môžete v podstate podľa ľubovôle vybrať grafiku od NVIDIA alebo AMD. RAM je v najvyššej možnej konfigurácii možná na 64GB Dual Channel HyperXTM FURY DDR4 XMP na 3200 MHz, v prípade riešenia úložného priestoru dvojicou diskov sa viete dostať na 4 TB pamäte a to v takejto kombinácii: 2 TB NVMe M.2 PCIe SSD (Boot) a 2TB 7200RPM SATA 6Gb/s.

ZDROJ | Alienware/Delll

Predný panel ponúka porty na mikrofón a slúchadlá a 4 USB porty. Dva USB-A 3.1 Gen 1,  jeden USB-A 3.1 Gen 1 s powershare technológiou a jeden USB-C 3.1 Gen 1. Na zadnej strane debne je nádielka portov poriadne štedrá. Okrem Ďalších desiatich USB portov rôznych typov nájdete aj všetko ostatné od RJ-45 na Ethernet po porty pre reproduktory.

ZDROJ | Alienware/Delll

Osvetlenie AlienFX ponúka 3 programovateľné zóny, ktorých farebná paleta sa pohybuje na 16,8-milióna farieb.

ZDROJ | Alienware/Delll

Pre plnohodnotný zážitok z hrania spoločnosť odporúča vytvoriť ekosystém pomocou ďalšej novinky, 55-palcového OLED displeja s označením AW5520QF. Ten ponúka 4K UHD so zobrazovacou frekvenciou 120 Hz, časom odozvy 0,5 ms a technológiou Radeon Freesync od spoločnosti AMD. Vďaka OLED technológii budú farby sýte a na úrovni prémiových televízorov, čomu má dopomôcť aj 98,5% pokrytie DCI-P3.

ZDROJ | Alienware/Delll

Monitor je podsvietený riešením AlienFX, ktoré má umocniť zážitok z hrania. Monitor si rozumie so závesným systémom VESA a ponúk ne zabudované reproduktory Waves MaxxAudio. Prvé dojmy zahraničných technologických novinárov hovoria, že v porovnaní s OLED televízorom, je monitor výrazne plynulejší a príjemnejší na hranie.

ZDROJ | Alienware/Delll

Alienware cenu Alienware Aurora R9 zatiaľ neprezradili. Určite však presiahne hranicu tisícky dolárov. Viac však zarmúti cena predstaveného displeja. Ten bude v predaji od 30. septembra za 4 000 dolárov.

Zdrojdelltechnologies.com,engadget.com

Komentáre k článku