Aliancia REBA uľahčí výkup ekologickej energie

ZDROJ | REBA

REBA ponúka efektívny spôsob, ako výrazne ovplyvniť rast výroby energie z obnoviteľných zdrojov a zároveň ju predať korporátnym zákazníkom. Už teraz sprostredkuje 95 % veľkých obchodov s čistou energiou.

Združenie viac ako 300 spoločností, medzi ktoré patrí napríklad Google, Facebook, General Motors, Walmart, Disney vytvorili alianciu nákupcov obnoviteľnej energie REBA (Renewable Energy Buyers Alliance).

Ide o spojenectvo veľkých odberateľov, vývojárov a poskytovateľov služieb v oblasti čistej energie. Tí budú spolu s partnermi z mimovládok pripravovať trh pre všetkých odberateľov energie, tak aby pomohli uľahčiť prechod na čistú budúcnosť s nulovými emisiami uhlíka.

Pozrite siČistá energia má pred sebou explozívny rast. Ale nie všade

REBA vznikla už v roku 2014, dnes patrí medzi jej členov 200 veľkoodberateľov čistej energie a viac ako 150 vývojárov a poskytovateľov služieb. REBA stála doteraz za 95 % všetkými veľkými obchodmi s energiou a obnoviteľnými zdrojmi v USA.

Najvýznamnejšie spoločnosti v REBA.ZDROJ | REBA

Za vzniknutím komunity REBA stála jednoduchá myšlienka: Firmy a organizácie by mali mať jedno miesto na plánovanie a nákup čistej, ale cenovo prijateľnej energie. V roku 2018 zlúčili štyri popredné mimovládky (Rocky Mountain InstituteWorld Wildlife FundWorld Resources InstituteBusiness for Social Responsibility) svoje programy obnoviteľnej energie. Táto konsolidácia je založená na ich spoločnom postupe a vďaka nemu môže ponúknuť jediné riešenie.

Nikdy predtým sa taká rôznorodá skupina organizácií, z každého odvetvia, nestretla, aby vytvorila asociáciu s jednou, trhovo zameranou víziou budúcnosti s nulovými emisiami uhlíka.

Miranda Ballentine, výkonná riaditeľka REBA

REBA sa dnes snaží o rast trhu s koncovými odberateľmi energie z desiatok až tisícov organizácií na celoštátnej úrovni, pričom presadzuje energetický systém, ktorý spĺňa potreby všetkých.

Pozrite siSlnko prekonalo uhlie. V roku 2017 pribudlo najviac solárnych elektrární

„REBA ponúka veľmi efektívny spôsob, ako ovplyvniť zmenu, ktorú chceme vidieť na trhu – čím sa zvyšuje a rozširuje počet organizácií, ktoré získavajú obnoviteľnú energiu. Nová štruktúra spoločnosti REBA pomôže urýchliť tento rast a privedie viac korporátnych zákazníkov do zákulisia – čím poskytne viac vzdelávania a viac spolupráce,“ povedala Nicola Peill-Moelter, riaditeľka Inovácií pre udržateľnosť.

https://vimeo.com/326882676

Aliancia si dala záväzok, že do roku 2025 prinesie viac ako 60 gigawattov nových obnoviteľných zdrojov energie v USA. Pre lepšiu predstavu, je to približne rovnaká celková kapacita solárnej energie, ktorá je dnes nainštalovaná v USA.

Podobnú asociáciu by sme určite uvítali aj v Európe. Veľké firmy si uvedomujú, že v tomto smere majú jedinečnú úlohu a slúžia ako vzor v ekologickom správaní. Budúcnosť od nás očakáva nulové emisie uhlíka a nákladovo efektívnu cestu k obnoviteľnej energii.

ZdrojREBA

Komentáre k článku