Alexa získava „autonómnu“ funkciu, niektoré úlohy zvládne sama

ZDROJ | Amazon

Amazon včera sprístupnil novú funkciu, ktorá dovoľuje hlasovému asistentovi Alexa proaktívne vykonávať niektoré úkony v domácnosti. Dokáže napríklad aktivovať robotický vysávač, zapínať či vypnúť osvetlenie na základe zvykov a častých požiadaviek.

Amazon už minulý rok v septembri avizoval, že sprístupní aktualizáciu umožňujúcu samostatne konať v prípade ovládania niektorých zariadení pripojených v smart domácnosti. Nebojte sa, nestane sa z nej ďalší člen domácnosti, ktorý sa rozhodne vysávať počas vašej poobedňjašej siesty. No môže pomôcť napríklad vtedy, ak zistí, že už spíte a v kuchyni ostalo rozsvietené svetlo, čo sa doteraz nikdy bežne nestávalo.

Funkcia sa volá Hunches. Ak chcete získať prístup k predvoľbám Hunches, otvorte si appku Alexa a vyberte z ponuky v dolnej časti Viac, zvoľte Nastavenia a kliknite na možnosť Hunches. Producenti môžu prepojiť svoje zariadenia pomocou existujúcej integrácie Smart Home Skill API.

Nová funkcia je obmedzená na smart zámky, svetlá, zásuvky a termostaty. Používateľ sa môže okrem toho rozhodnúť, či Alexe sprístupní túto funkcionalitu, alebo nie. Každopádne však ide o zaujímavé uľahčenie fungovania inteligentnej domácnosti.

ZdrojAmazon

Komentáre k článku