Alcatel SHINE LITE – dizajnová štýlovka za dve stovky

Na tohtoročnej výstave IFA 2016 v Berlíne sa popri technologických gigantoch prezentujú aj zástupcovia minoritných značiek. Jedným z nich je aj TCL Communication, ktorý navrhuje, vyvíja a predáva mobilné zariadenia pod značkou Alcatel. V Berlíne predstavil nový smartfón Alcatel SHINE LITE.

Alcatel SHINE LITE live 5Nielen, že ho spoločnosť tak prezentuje, ale už pri pohľade naň je zrejmé, že ide o elegantný, štýlový smartfón, ktorý stavia na dizajne. Jeho dominantou je 5-palcový HD displej technológie IPS, prekrytý 2.5D sklom Dragontrail, ktoré zakrýva aj celú zadnú stranu.

recenziaAlcatel Idol 3 (5.5): phablet so stereom prekvapil

Alcatel SHINE LITE live 2Smartfón má rozmery 141,5 x 71,2 x 7,45 mm, vybavený je čipsetom MediaTek MT6737, ktorý tvorí štvorjadrový procesor s jadrami Cortex-A53 frekvencie 1,3 GHz a grafika Mali-T720.

Alcatel SHINE LITE live 4Tento čipset zaručuje smartfónu podporu sietí LTE Cat4. Mimo ich dosahu dátovo využijete HSPA+ (42/11 Mbps). Pamäťovo SHINE LITE taktiež nezaostáva, RAM je veľkosti 2 GB a vnútorná 16 GB, pričom používateľsky je dostupných 9,5 GB.

Alcatel SHINE LITE live 3Ďalším lákadlom tohto smartfónu sú fotoaparáty. Zadný má 13 Mpx snímač veľkosti 1/4” s 1,12 µm pixelmi, AF zaostrujúce za 0,6 s, zorný uhol 77,6° a svetelnosť f/2,2. Na prisvetlenie poslúži dvojtónový LED blesk.

Pozrite siTínedžerský ALCATEL POP 4S s čítačkou odtlačkov prstov

Alcatel SHINE LITE 01
ZDROJ | Alcatel

Selfie maniaci sa istotne potešia prednej kamere s 5 Mpx snímačom, ktorú dopĺňa LED dióda, takže si „selfinky“ budete môcť robiť aj pri slabšom svetle. Oba fotoaparáty zaznamenajú HD video pri 30 fps.

Alcatel SHINE LITE 02
ZDROJ | Alcatel

Smartfón Alcatel SHINE LITE má implementovaný systém Android 6.0. Nechýba mu snímač odtlačkov prstov, ktorý rozpozná päť rôznych prstov, vďaka čomu môžete každým z nich spustiť inú funkciu či aplikáciu. Zaujímavosťou je aj tzv. Safebox, kam si môžete ukladať vlastné fotografie, videá, hudbu alebo dokumenty.

Pozrite siALCATEL IDOL 4S s virtuálnou realitou v balení

Alcatel SHINE LITE 03
ZDROJ | Alcatel

O jeho energetickú stránku sa stará batéria s kapacitou 2 460 mAh. Na našom trhu budú od novembra 2016 postupne uvádzané tri farebné varianty, Pure White, Prime Black a Satin Gold. Odporúčaná cena smartfónu je stanovená veľmi lukratívne, a to 199,99 €.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

ZdrojTCL Communication - Alcatel

Komentáre k článku