ALCATEL PLUS 10 – hybridný tablet s Windows 10

Čínsky ALCATEL okrem nových modelov IDOL 4 a IDOL 4S predstavil pred výstavou MWC 2016 v Barcelone aj nový tablet ALCATEL PLUS 10. Ide pritom o hybrid, ktorý je možné používať aj ako tablet, aj ako notebook.

ALCATEL PLUS 10 live 3

Z názvu je jasné, že novinka bude mať 10,1″ HD displej. Ten je typu IPS. V tabletovej časti je aj srdce celého zariadenia. To tvorí procesor Intel Atom x5 z8350 so štvoricou jadier taktovaných na 1,92 GHz. Tým k plynulému chodu Windows 10 pomáha len 2 GB pamäť RAM a vystačiť si budete musieť s 32 GB internou flash pamäťou.

ALCATEL PLUS 10 2
ZDROJ | ALCATEL

Tú je našťastie možné rozšíriť microSDXC kartou. Vo výbave nechýba Wi-Fi či Bluetooth moduly, LTE modem ale chýba. Prekvapením je, že ten výrobca osadil do vnútra klávesnicovej časti. Tu stačí do slotu vložiť LTE SIM kartu a môžete vytvoriť Wi-Fi hotspot, na ktorý sa pripojí nielen tablet, ale aj iné zariadenia vo vašom okolí. Šikovné riešenie.

V tablete je pritom 5 830 mAh batéria, v klávesnicovej časti nájdete 2 580 mAh batériu. Ich kombináciou má tablet vydržať až 8 hodín práce. Nabíjajú sa pomocou microUSB portov, v klávesnici je navyše aj klasický USB port a microHDMI port.

ALCATEL PLUS 10 3
ZDROJ | ALCATEL

Prekvapením je prítomnosť 5 Mpx fotoaparátu na zadnej strane tabletu, na videohovory poteší 2 Mpx webkamera. Obe majú HD video.

ALCATEL PLUS 10 bude na trhu dostupný od júna tohto roka za zatiaľ nešpecifikovanú cenu. V predaji ale bude vo viacerých farbách a vyhotoveniach. objaviť sa má v metalickej striebornej, matnej bielej, matnej čiernej a dokonca aj v sivej koži.

 

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2016 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX.

ZdrojALCATEL

Komentáre k článku