Alcatel OneTouch POP 10: preferujete tablet, alebo notebook?

Alcatel OneTouch Pop 10

Alcatel OneTouch POP 10 slúži primárne ako desaťpalcový tablet. Je k nemu ale možné jednoducho pripojiť klávesnicu MagicFlip a premeniť ho tak na malý notebook, čo je určite vhodné pri potrebe písania dlhších správ.

Presná uhlopriečka IPS displeja s rozlíšením 1 280 x 800 pixelov činí 9,6″ a pochopitelne tvorí  hlavnú časť zariadenia s rozmermi 244 x 146 x 6,5 mm. Po pridaní klávesnice je OneTouch POP 10 o 1,4 milimetra hrubší, no aj tak sa radí medzi najtenšie modely na trhu.

Alcatel OneTouch Pop 10

Srdcom zariadenia je štvorjadrový procesor s výkonom 1,2 GHz a operačný systém Android vo verzii 5.0 Lollipop. Plynulý chod aplikácií by mala zabezpečiť operačná pamäť s veľkosťou 1 GB. Na ukladanie fotografií z 5-megapixelového fotoaparátu na zadnej a 2-megapixelového snímača na prednej strane a ďalších dokumentov slúži vstavaná pamäť s kapacitou 8 GB, ktorú je možné rozšíriť pomocou microSD karty.

S Alcatelom OneTouch POP 10 sa používatelia nebudú musieť na cestách spoliehať na dostupnosť Wi-Fi, ponúka totiž aj podporu LTE a tak je pripojenie možné v podstate kdekoľvek a kedykoľvek.

Alcatel OneTouch Pop 10

Alcatel OneTouch POP 10 môžu záujemcovia už v týchto dňoch nájsť na našom trhu. Novinka sa predáva v dvoch variantách. V tej tabletovej, bez klávesnice je jeho cena 219,90€, za kompletnú verziu si záujemca priplatí 30€.

Zdroj a foto: Alcatel