Alcatel OneTouch PIXI 3: Jednoduchý mobil s OS Firefox

Alcatel OneTouch Pixi3

Aj keď najslávnejšia doba modelov One-Touch je už zrejme za nami, Alcatel z času na čas aj na náš trh uvedie nejaký nový model. Do našich končín sa tentokrát dostal Alcatel OneTouch PIXI 3.

Mobil je svojou výbavou určený hlavne pre deti, respektíve nenáročných používateľov. Ak do tejto skupiny spadajú navyše záujemcovia, ktorí hľadajú mobil s podporov dvoch SIM, mali by práve teraz spozornieť.

Medzi hlavné zaujímavosti modelu PIXI 3 patrí fakt, že ho poháňa operačný systém Firefox 2.0, ktorý sa zatiaľ neobjavuje vo veľkom počte zariadení. Novinka na našom trhu disponuje 3,5″ displejom, takže ho na dnešné pomery môžeme zaradiť medzi najmenšie. To ale pri jeho zameraní v podstate vôbez neprekáža. Rozlíšenie displeja sa zastavilo na hodnote 320 x 480 pixelov.

Alcatel OneTouch Pixi3

Fotografie z dvojmegapixelového fotoaparátu a ďalšie multimédiá môžete ukladať do internej pamäte s veľkosťou 512 MB, ktorú je možné rozšíriť pomocou microSD karty.

Keďže je telefón primárne určený pre mladých používatelov, samozrejmosťou je podpora 3G a Wi-Fi pre jednoduchý prístup na sociálne siete.

OneTouch PIXI 3 sa vďaka svojej jednoduchosti zmestil do malých rozmerov 112 x 62 x 12 mm a váži len 98 gramov. Vo francúzsku teda myslia aj na iný segment a nepredháňajú sa za každú cenu v tom, kto ponúkne väčší displej.

Alcatel OneTouch Pixi3

Novinka bude dostupná v dvoch farebných kombináciách – čiernej a bielej a záujemcovia si ju budú môcť zaobstarať 49,90 €.

 

Zdroj: Alcatel