ALCATEL IDOL 4S s virtuálnou realitou v balení

Jedným z prvých výrobcov, ktorý na tohtoročnom mobilnom veľtrhu MWC 2016 predstavil svoje novinky, je ALCATEL. A vyrukoval na nás rovno s dvojicou modelov, ktoré majú prebrať žezlo vlajkových lodí výrobcu.

Alcatel Idol 4
ZDROJ | Alcatel

ALCATEL IDOL 4

Oba nové modely sú dizajnovým pokračovaním populárneho IDOL 3. Menší z dvojice noviniek, ALCATEL IDOL 4, má 5,2” Full HD IPS displej, pohonnou jednotkou je 8-jadrový procesor MSM8952, teda Snapdragon 617 s frekvenciou jadier 1,7 + 1,2 GHz.

Pamäť RAM je veľkosti 3 GB, vnútorný 16 GB priestor je možné rozšíriť microSDXC kartou až do kapacity 512 GB!

Alcatel Idol 4 02
ZDROJ | Alcatel

V konektivite hrá prím LTE Cat4, nechýba dvojpásmová Wi-Fi, Bluetooth verzie 4.2 a, samozrejme, NFC alebo GPS. Micro USB má podporu OTG a okrem single SIM bude dostupná aj Dual SIM verzia.

Informácie o fotoaparátoch prezrádzajú prítomnosť 13 Mpx snímača hlavnej kamery a 8 Mpx web kamery. Cena modelu IDOL 4 bude na úrovni cca 280 €.

Alcatel Idol 4S 02
ZDROJ | Alcatel

Pozrite siAlcatel Idol 3 (5.5): phablet so stereom prekvapil

ALCATEL IDOL 4S

Väčšiu pozornosť však púta 5,5” ALCATEL IDOL 4S. A čím všetkým? Napríklad QHD (1 440 x 2 560 px) displejom technológie AMOLED.

Ďalej napríklad procesorom MSM8976, čo je 8-jadrový Snapdragon 652 s frekvenciou 1,8 GHz a grafikou Adreno 510. Veľkosti pamätí sú nasledovné, 3 GB RAM a 32 GB vnútorná, rozšíriteľná microSDXC kartou do kapacity 512 GB.

ALCATEL Idol 4S live 1

Konektivitu smartfón Idol 4S prakticky „kopíruje“ z menšieho modelu, podobne, ako veľkosť snímača prednej 8 Mpx kamery. Hlavný fotoaparát však dostal 16 Mpx snímací čip.

ALCATEL IDOL 4S, rovnako, ako IDOL 4, má implementovaný OS Android najnovšej verzie, teda 6.0 Marshmallow. To však ešte stále nie je hlavná čerešnička tejto torty.

ALCATEL Idol 4S live 7

Ňou je VR headset, schovaný do obalu samotného smartfónu. Znamená to, že si nebudete musieť okuliare pre virtuálnu realitu samostatne dokupovať.

Takže cena 449 € bude zahŕňať nie len veľmi slušne vybavený smartfón, ale aj VR headset. Znie to lákavo, čo poviete?

Alcatel Idol 4S with VR
ZDROJ | Alcatel

ALCATEL už na modeloch série IDOL 3 ukázal, že si dáva záležať aj na audio systéme. Preto v oboch novinkách série IDOL 4 nechýba dvojica 3,6 watových reproduktorov. A vďaka spolupráci ALCATEL-u so značkami JBL a Waves sa môžeme tešiť na výborné slúchadlá v baleniach smartfónov.

Alcatel Virtual Reality goggles
ZDROJ | Alcatel

A ako sú na tom batérie? IDOL 4 má akumulátor s kapacitou 2 610 mAh no a „veľký brat“, model IDOL 4S dostal pomerne silnú 3 000 mAh batériu.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2016 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX.

ZdrojAlcatel

Komentáre k článku