Alcatel A7 XL – obor s duálnou kamerou a Google Assistant

ZDROJ | Alcatel

Vraví sa, že to najlepšie nakoniec. Možno práve tohto hesla sa držala spoločnosť TCL, produkujúca, okrem iného, mobilné telefóny pod značkou Alcatel, keď si svoju prezentáciu pripravila na posledný novinársky deň výstavy IFA 2017. A zrejme spravila dobre.

ZDROJ | Alcatel

Ako na prezentácii, tak aj na stage Alcatelu sa totiž objavil zaujímavý smartfón, ktorý môže rozprúdiť hladiny vôd medzi žralokmi. Alcatel A7 XL s jeho 6-palcovým 16:9 Full HD displejom technológie IPS s ochranou Dragontrail vlastne už ani nemôžeme nazývať smartfónom.

Pozrite siNový Alcatel Flash so štyrmi kamerami a 10-jadrovým procesorom

Čo však ešte tento obor ponúka? Telo s parametrami 159,6 x 81,5 x 8,65 mm a 175 g je hostiteľom 8-jadrového procesora MediaTek MT6750 (4 x 1,5 GHz + 4 x 1,0 GHz) s grafikou Mali-T860 MP2. Okrem nich je tu k dispozícii 3 GB pamäte RAM a 32 GB vnútornej pamäte, rozšíriteľnej o 128 GB microSD kartou.

ZDROJ | Alcatel

Všimnite si však to, čo je na Alcatel A7 XL vidieť zvonka, najmä na jeho zadnej strane. Niektorí výrobcovia tvrdo nastoľujú trend implementovania dvojice hlavných, teda zadných fotoaparátov. V prípade tohto kúska sú k dispozícii 12 Mpx + 2 Mpx snímače, pričom nechýba autofókus ani duálna LED dióda.

Pod dvojicou optík je umiestnený snímač odtlačkov prstov. No a čo selfisti? Pre nich je poruke 5 Mpx web kamera, doplnená o LED blesk.

Pozrite siAlcatel GO FLIP – „vyklápačky“ ešte nevymreli

Netreba pripomínať operačný systém Android 7.0 a ani konektivitu v zastúpení LTE, Wi-Fi a Bluetooth. No čo treba pri Alcatel A7 XL extra spomenúť je, že tento smartfón je vybavený aj umelou inteligenciou (AI) v podobe Google Assistant, čo vám umožní využívať tzv. „personalizované služby“, teda napríklad rezerváciu reštaurácie alebo posielanie správ.

ZDROJ | Alcatel

Alcatel A7 XL má okrem veľkého tela aj veľkú batériu. Teda nie rozmermi, ale kapacitou, ktorá je 4 000 mAh. No, pri rozumnom využívaní (bez „gemblenia“ či streamovania „ako z reťaze odtrhnutý“.. :) ) bude určite možné dosiahnuť aj dvojdňovú výdrž.

Pozrite siAlcatel A5 LED – notifikácie mu rozsvietia zadný kryt

Avšak čerešničkou na torte je cena. Tá by mala byť pod tromi stovkami, presnejšie 280 € a telefón bude dostupný najneskôr v priebehu štvrtého štvrťroka 2017.

ZdrojAlcatel

Komentáre k článku