Alcatel 1X s FullView displejom do 100 € a OS Android Go

Z výstavy MWC 2018 sme vám už ukázali nové smartfóny Alcatel najvyššieho radu 5 i strednej série 3. Na rad teda prichádzajú najmenší z rodu Alcatelov, smartfóny Alcatel 1X a 1C.

Samotný výrobca, TCL Communication, ako aj lokálne zastúpenie pre Slovensko sa v tlačovej informácii sústredilo najmä na model Alcatel 1X. A to najmä z toho dôvodu, že je to prvý telefón značky Alcatel a jeden z vôbec prvých telefónov s operačným systémom Android Go.

Pozrite siSmartfóny Alcatel naživo z MWC 2018 v Barcelone

https://www.youtube.com/watch?v=gxGToFfiVtw

Ako vieme, Android Oreo Go Edition je verzia Anroidu optimalizovaná špeciálne pre cenovo najdostupnejšie zariadenia, ktoré mají menšiu internú pamäť a obmedzený výpočtový  výkon. Práve pre túto edíciu Androidu Google vyvinulo tzv. „odľahčené“ verzie svojich aplikácií, konkrétne Google Go, Files Go, Google Maps Go, YouTube Go a Gmail Go.

Pozrite siAlcatel 5 – dve webkamery, snímač tváre a výborná cena

Alcatel 1X však zaujme aj tým, že je momentálne najlacnejším smartfónom s FullView 18:9 displejom. Jeho veľkosť je 5,3 palca, rozlíšenie FWVGA+ (960 x 480 px) a uložený je v tele parametrov 147,5 x 70,6 x 9,15 mm a 151 g. Ďalším špecifikom tohto smartfónu je jeho mäkká semišová povrchová úprava.

Pozrite siAlcatel 3 series – smartfóny s FullView displejom a dostupnou cenou

O chod smartfónu sa stará 4-jadrový procesor MadiaTek MTK6580 v súčinnosti s 1 GB RAM. Vnútorná pamäť má veľkosť 16 GB a môže byť doplnená microSD kartou do 32 GB. Telefón disponuje podporou LTE sietí, ale aj Wi-Fi, Bluetooth 4.2, či dokonca VoLTE a VoWiFi.

Nechýbajú mu ani fotoaparáty. Vpredu je 5 Mpx web kamera a vzadu má hlavný fotoaparát 8 Mpx snímač, autofókus i prisvetľovaciu LED diódu. Batéria tohto smartfónu má kapacitu 2 460 mAh. Dostupný bude za cenu 99 €.

ZDROJ | Alcatel

Model Alcatel 1C je takmer dvojčaťom vyššie spomínaného 1X s tým rozdielom, že u neho má byť nemiesto podpory LTE sietí iba 3G a predný fotoaparát je doplnený LED diódou. Telo prakticky identických rozmerov je kovové a jeho pohonnou jednotkou je 4-jadro MediaTek MT6580M a OS Android 7.0 Nougat. Jeho cena bude 89 €.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2018 SA STARÁ ESET.

Pozrite siAlcatel 3C – 6” smartfón z novej série na Slovensku

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2018 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Slovak Telekom, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

ZdrojAlcatel TS,Alcatel 1X

Komentáre k článku