Akým spôsobom budeme tento rok grilovať?

Ani sa nenazdáme a onedlho tu budeme mať pre mnohých obľúbenú sezónu grilovačiek, opekačiek a podobných letných radovánok. Avšak zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako grilujete a aký to má vplyv na vaše zdravie i zdravotný stav celej rodiny? Pri grilovaní či opekaní na priamom ohni najčastejšie dochádza k styku ohňa s potravinou a tým pádom tvorbou škodlivých látok.

Patric Sherwin zo Cincinnati sa rozhodol s týmto nepriaznivým trendom bojovať. Na Kicstarter umiestnil svoj projekt, tzv. solárny gril, ktorý čerpá energiu na prípravu jedla výhradne zo slnečnej energie. Tento druh grilu je označovaný za kompletný redizajn spôsobu grilovania!

GoSun Grill

POZRITE SI: Tento gril vám povie, ako máte správne pripraviť jedlo.

Aké výhody ponúka GoSun Grill? Príprava jedla je na solárnom grile je v prvom rade oveľa rýchlejšia ako na klasickom grile. Tzv. „termálna batéria“ vám umožní, aby ste mohli grilovať kedykoľvek, kedy vám to zíde na um.

GoSun Grill

Batéria je totiž schopná ukladať získanú slnečnú energiu. Nevyužíva žiadne palivá, častokrát produkujúce rôzne nečistoty. S GoSun Grill môžete pripravovať grilované jedlo vo vašej kuchyni, ale i na terase, pláži či v parku. A takisto aj v noci. Môžete taktiež využívať rôzne spôsoby prípravy jedla – piecť, variť, pariť i susiť – čokoľvek. Rovnomerná tepelná úprava v rozmedzí teplôt 149°C až 204°C spôsobí, že vaše jedlo bude chutné a šťavnaté.

GoSun Grill

A čo je bonus, je to oveľa zdravšie, než pokrm pripravovaný na klasickom grile. Ak máte veľkú rodinu, alebo potrebujete pripraviť chutný pri množstve povinností určite oceníte, že na GoSun Grill nemusíte dávať neustále pozor. Jednoducho otvoríte solárne reflektory, nastavíte ho a môžete si robiť to, čo potrebujete. Samozrejme, najlepšie oddychovať – slniť sa na terase alebo trávniku.

Ako sa rozhodnete? Budete tento rok grilovať opäť klasickým spôsobom, alebo sa otvoríte inovatívnym experimentov aj v kulinárskej oblasti?

 

Foto: GoSun Grill, Kickstarter

Komentáre k článku